Muž skákal před projíždějící auta. Napadl strážníky i personál nemocnice

 Muž skákal před projíždějící auta. Napadl strážníky i personál nemocnice

Foto: ilustrační

V sobotu 24. října po patnácté hodině si hlídka městských strážníků v ulici U Stadionu všimla kolemjdoucího muže, který náhle vběhl do vozovky a skákal před projíždějící vozidla.

Hlídka ihned zastavila a muže vyzvala, aby okamžitě opustil vozovku. Muž, ze kterého byl silně cítit alkohol strážníky uposlechl, ale následně začal vulgárně napadat kolemjdoucí občany.

Své jednání muž nekontroloval, na zákonné výzvy strážníků nereagoval. Své agresivní chování následně otočil proti hlídce, kdy provedl prudký výpad rukou proti strážníkům. Z tohoto důvodu byl muž za pomocí donucovacích prostředků hlídkou přitlačen na služební vozidlo, kde mu byla přiložena služební pouta,” uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta

Hlídka muže převezla do Klaudiánovy nemocnice, kde po dechové zkoušce s výsledkem 2,54 promile alkoholu v krvi bylo rozhodnuto o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Tady ale jeho agresivní chování pokračovalo.

Nevhodné chování muže pokračovalo i v ordinaci interního oddělení nemocnice, kdy se snažil napadnout (kopem) zdravotnický personál, který se muži snažil správně nasadit roušku na jeho dýchací cesty. Z tohoto důvodu došlo k použití dalších donucovacích prostředků (hmatů a chvatů),” pokračoval Kypta.

Před 17. hodinou se do nemocnice dostavila matka dotyčného, která uvedla, že syna celý den hledá. “Za její přítomnosti, byly muži sejmuty služební pouta a po souhlasu ošetřující lékařky byl svěřen do její péče. Jednání muže bude opět oznámeno na příslušný odbor Magistrátu města Mladá Boleslav,” dodal Kypta.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This