Muž v Dobrovici oslňoval posádku policejního vrtulníku laserem

 Muž v Dobrovici oslňoval posádku policejního vrtulníku laserem

Foto: Policie ČR

Policie obvinila muže, který ohrozil posádku vrtulníku Letecké služby Policie ČR.

V neděli 10. ledna okolo 18. hodiny večer opakovaně a úmyslně oslnil zeleným laserovým světlem posádku vrtulníku. Policisté paprsky laseru lokalizovali z ulice Kosořická v obci Dobrovice na Mladoboleslavsku.

Posádka policejního vrtulníku právě letěla na pátrací akci a vinou oslnění reálně hrozila nebezpečná situace, že nebude možné pokračovat v letu nebo bezpečně přistát.

V pondělí 11. ledna 2021 sdělili mladoboleslavští kriminalisté obvinění ze spáchání zločinu Obecné ohrožení osmadvacetiletému muži cizí státní příslušnosti. V případě prokázání viny hrozí cizinci za zločin Obecné ohrožení až osmiletý trest odnětí svobody,” uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Problematiku shrnuje pplk. JUDr. Marcela Szkanderová z Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezídia České republiky: „V těchto případech může dojít ke zranění osob, k velkým materiálním škodám a dokonce i ke ztrátám na životech. Několikasekundová ztráta zrakové kontroly letu závažným způsobem narušuje situační vědomí letce, vyvolává jeho dezorientaci a tím bezprostředně ohrožuje bezpečnost letu“.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This