Policie dopadla muže, který v Mladé Boleslavi okradl a zranil seniorku.

 Policie dopadla muže, který v Mladé Boleslavi okradl a zranil seniorku.

Mladoboleslavští kriminalisté se v minulém týdnu obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění muže, který si na ulici v Mladé Boleslavi vyhlédl pár seniorů a následně ženě vytrhl kabelku z ruky a utekl. Po medializaci celého případu a zveřejnění kamerových záznamů se policistům ozval důležitý svědek, který podezřelého muže na záznamech poznal.

Reklama – Rezidence Celno, Mladá Boleslav

Kriminalisté vypátrali jednadvacetiletého muže, který se k činu sám doznal. „Včerejšího dne kriminalisté zahájili trestní stíhání muže a obvinili jej ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policisté zároveň podali podnět státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby, ten jej akceptoval a o vazbě bude během dnešního dne rozhodovat soud.

Muž si v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi, vyhlédl ženu a muže staršího věku, když vybírali z bankomatu peníze. Seniory na cestě od bankomatu sledoval a šel za nimi krokem. V jednu chvíli pár došel, ženě vytrhl kabelku z ruky a utekl neznámo kam. Z tašky během útěku odcizil hotovost ve výši 6 tisíc korun a kabelku zahodil.

Jednaosmdesátiletá žena při vytržení tašky zatím neznámým mužem upadla na zem a utrpěla zranění.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This