Nový majitel občerstvení Letadlo mu chce vrátit zašlý lesk a slávu

 Nový majitel občerstvení Letadlo mu chce vrátit zašlý lesk a slávu

František Vágner, nový majitel známého občerstvení Letadlo na dálnici D10 u Bakova nad Jizerou na Mladoboleslavsku, chce místu vrátit zašlý lesk a slávu.

Jeho cílem je, aby se z letadla stalo opět vyhlášené odpočinkové místo na trase mezi Prahou a Libercem. Oprava letadla i okolního areálu pomalu končí, stroj už má nový nátěr. Nese barvy závodního týmu Buggyra, letadlo se tak z původního bílo-oranžového nátěru Kofola převléklo do bílo-modro-červeného kabátu s nápisem Buggyra Air.

Zatímco práce na areálu kolem letadla končí, nadále se opravuje interiér stroje. Pro veřejnost by se měl otevřít ještě do konce letních prázdnin. Venkovní část areálu ale mohou lidé navštívit již nyní.

Místo pro rodiče s dětmi ale i fanoušky techniky

Kromě samotného letadla jsou zde i další lákadla. Místo má být určené především pro děti, ale i fanoušky nejrůznější techniky

Kromě letadla zde totiž jsou k vidění i další stroje, například americká vozidla policie, letištních hasičů nebo záchranářů, díky spolupráci s týmem Buggyra zde parkují i závodní vozy, které se budou pravidelně obměňovat. Podle Vágnera má další technika do budoucna přibývat, objevit by se zde mohla například tramvaj.

Areál by se měl využívat také pro srazy závodníků stáje Buggyra, odjíždět by se odsud mělo i na závody Rallye Dakar.

Kolem letadla vzniklo venkovní posezení, nové je parkoviště i dětské hřiště.

Náklady na rekonstrukci se pohybují v desítkách milionů

Původní majitel letadlo podle Vágnera inzeroval přes realitní kancelář. „Sledoval jsem vývoj nabídky, prodejní cenu. Potom jsem letadlo koupil,“ řekl Vágner. S areálem byla podle něj spojena řada problémů například s vodou nebo veřejným osvětlením, což atraktivitu nabídky snižovalo. Náklady na oživení areálu jsou podle Vágnera v desítkách milionů korun.

„Byla to myšlenka, která mě napadla ve chvíli, kdy jsem viděl, že to tady skomírá a bylo to čím dál horší,“ řekl Vágner. Na rekonstrukci začal pracovat letos v lednu, nyní je areál již téměř hotov.

Problematický nájezd a sjezd z dálnice

Do budoucna chce majitel vyřešit i problematický nájezd a sjezd z dálnice. Jedná už s Ředitelstvím silnic a dálnic, které by zde mělo vybudovat připojovací pruhy

U dálnice u Bakova stojí vyřazený Iljušin Il-18D, který létal na linkách u Československých aerolinií pod imatrikulací OK-WAJ. Nasazován byl především na lety do Havany. Jako restaurace slouží od roku 1986.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This