Nový obchvat u Luštěnic má ulehčit dopravě v obcích

 Nový obchvat u Luštěnic má ulehčit dopravě v obcích

Velké plány má Ředitelství silnic a dálnic se silnicí první třídy mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem, konkrétně v úseku Luštěnice – Újezd. Plánuje tam v roce 2027 zprovoznit přeložku silnice.

Hlavním důvodem výstavby přeložky silnice v tomto úseku je převedení silničního tahu mimo obce Luštěnice, Újezd a Bratronice. Jde tak o realizaci komunikačního obchvatu, který zajistí požadované snížení dopravního zatížení v obci.

Přeložka silnice I/38 v nově navrhované trase bude měřit přibližně 6,5 kilometru. Půjde o dvoupruhovou, směrově nerozdělenou komunikaci. Křižovatka s navazujícími silnicí vedoucími do obce Luštěnice a Brodce je navržená mimoúrovňová. Úrovňové křižovatky na začátku a konci stavby jsou navrženy v úrovňové podobě, vždy s odpovídajícím rozšířením silnice I/38 o odbočovací, eventuelně připojovací jízdní pruhy.

Jedním z  nejnáročnějších stavebních objektů, který bude v rámci přeložky realizován, je téměř sto metrů dlouhý most přecházející stávající železniční trať. Most je situován v extravilánu, v mírně svažitém terénu.

Stavba obchvatu přijde na zhruba 800 milionů korun včetně daně.

Harmonogram prací:

2019 – Schválení záměru projektu
2021 – Vydání územního rozhodnutí
2024 – Vydání stavebního povolení
2025 – Zahájení stavby
2027 – Uvedení do provozu

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This