Vůz v kolejišti

 Vůz v kolejišti

Ilustrační

Vůz v kolejišti zastavil provoz vlaků z Mladé Boleslavi do Dolního Bousova

Krátce před osmou hodinou večer zablokoval železniční trať mezi Mladou Boleslaví a Dolním Bousovem osobní automobil v kolejišti.

Provoz byl okamžitě zastaven a na místo dorazili profesionální hasiči z Mladé Boleslavi a také hasiči Správy železniční a dopravní cesty.

Vozidlo se z kolejiště hasičům podařilo vyprostit během několika desítek minut. Krátce před devátou hodinou večer byl tak provoz na trati znovu obnoven. Okolnosti celé události teď vyšetřují policisté.

Jak uvedl mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa, cizinec narozený v roce 1999 vjel na železniční trať, vedoucí z kovošrotu ve Štefánikově ulici a pokračoval po ní až k hlavní železniční trati ze stanice Mladá Boleslav město na Dolní Bousov, kde se po několika metrech zastavil.

Vůz v kolejišti zastavil provoz vlaků z Mladé Boleslavi do Dolního Bousova

Řidič byl značně opilý

„Preventivně byla proto doprava na železnici zastavena,“ uvedl Truxa s tím, že řidič byl značně opilý. V dechu měl přes dvě promile a skončil proto na záchytce v nemocnici v Mladé Boleslavi.

Vozidlo z kolejiště se hasičům podařilo vyprostit během několika desítek minut. Krátce před devátou hodinou večer tak byl provoz na trati znovu obnoven. Okolnosti celé události teď vyšetřují policisté.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal mluvčí.

Při „nehodě“ naštěstí nedošlo k žádnému zranění.


Senior Resort Štěpánka


Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This