Opravené koupaliště v Benátkách se znovu otevřelo veřejnosti

 Opravené koupaliště v Benátkách se znovu otevřelo veřejnosti

Více než 63 milionů korun stála rekonstrukce koupaliště v Benátkách nad Jizerou. Moderní koupaliště bylo otevřeno 1. června na Den dětí, avšak první, kdo do koupaliště skočil, byl starosta města Karel Bendl.

„Všechno je zde nové, všechno je revitalizované. Jsou zde jak dva nové nerezové bazény, tak i zbrusu nové technologické zázemí na úpravu vody. Zároveň je také možné vodu v obou bazénech přihřívat, a to v případně velkého až na 25 °C, v malém pak až na 27 °C. Tím se nám prodlouží doba zhruba o dva měsíce, kdy bude možné bazén využívat,“ řekl při otevření koupaliště starosta Karel Bendl.

Benátecké koupaliště se ale může pochlubit i jednou velkou novinkou, která zatím nebyla použita nikde jinde v republice. Jde o použití tzv. aktivovaného filtračního média.To je přímou náhradou křemičitého písku a může být aplikováno u všech typů filtračních nádob, nových i stávajících. Je vyrobeno ze zeleného a hnědého skla. AFM prochází unikátním aktivačním procesem, díky kterému se stává samočistícím a navíc získává lepší mechanické a elektrostatické filtrační vlastnosti. Další výhodou je nižší spotřeba vody, která při současné filtraci a nutnosti častého čištění bazénů odchází do kanalizace,“ uvedl zástupce společnosti SYNER Lukáš Urban.

Za pozitivum experti u AFM považují i nižší spotřebu chloru, delší životnost čistící jednotky a tak vedle úspory vody, která je v tomto tisíciletí jednou z priorit ušetří při údržbě konkrétně město Benátky ročně několik desítek tisíc korun. A při přepočtu patnáctileté životnosti média už lze počítat se statisíci korunami.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This