Petarda hozená z náklaďáku mohla způsobit neštěstí

 Petarda hozená z náklaďáku mohla způsobit neštěstí

Video naleznete v článku

Nezodpovědné chování řidiče náklaďáku mohlo způsobit neštěstí.
Do naší redakce se dostal záznam z kamery soukromého vozidla na kterém je vidět, že z nákladního vozu vylétl na první pohled nedopalek cigarety.

Petarda hozená pod nákladní vůz / mladaboleslav.cz

Stalo se tak na silnici 38 na rozhraní Mladé Boleslavi a Kosmonos na křižovatce u OBI dne 22.12. 2020 okolo 11:25 (palubní čas je letní).

Petarda hozená pod nákladní vůz / mladaboleslav.cz

Nákladní vůz s přívěsem jedoucí naproti udělal úhybný manévr, aby se překážce, kterou byla hozená zapálená petarda, vyhnul.
Jednak se rychlý manévr nemusel povést a vůz mohl dostat například smyk a osobní vůz jedoucí za náklaďákem neměl vůbec tušení, co se děje.
Kromě toho, že musel zaregistrovat řidič osobního vozu neobvyklý manévr náklaďáku, tak ještě vjel do trochy kouře způsobené petardou.

Petarda hozená pod nákladní vůz / mladaboleslav.cz

Je to sice nepodložená spekulace, ale vzhledem k povaze obou nákladních vozů vypadajících, že jsou určeny k přepravě zemědělských plodin (z nichž jeden byl naložený zřejmě řepou a druhý prázdný) je možné, že se řidiči znali.
Také se nemusela tato záležitost odehrát poprvé, neboť reakce zeleného náklaďáku byla velmi pohotová, jakoby měl řidič již povědomí, co se stane.

Doufáme, že si řidič(i) sáhne(ou) do svého svědomí…

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This