Počty nakažených zaměstnanců ve Škoda Auto postupně klesají

 Počty nakažených zaměstnanců ve Škoda Auto postupně klesají

Také ve Škoda Auto přibývá počet pozitivně testovaných zaměstnanců na covid-19 pomalejším tempem. Během čtvrtka a pátku minulého týdne přibylo mezi zaměstnanci 49 nových případů. Předchozí týden jich za stejný časový úsek bylo 77. Ve čtvrtek 1. dubna o tom informoval týdeník Škodovácký odborář.

Podle pátečních údajů se s covidem léčilo 852 zaměstnanců Škoda Auto, z toho 675 v Mladé Boleslavi, 157 v Kvasinách a 20 ve Vrchlabí. Předchozí týden se jednalo o celkem 1 066 zaměstnanců automobilky.

Společnost je připravena na očkování svých zaměstnanců, nicméně, nadále čeká na vakcíny. Spustila také systém pro předregistrace na očkování proti covidu-19, přičemž do konce minulého týdne se do něj přihlásilo celkem 9640 zaměstnanců. Zájem zaměstnanců o očkování tak nadále roste.

Dle vládních nařízení firma plošně testuje své zaměstnance 1x týdně na pracovišti. Minulý týden zaměstnanci obdrželi ochranný balíček, který obsahoval vitamíny, respirátory a dva antigenní testy pro domácí využití.

Firma dopravuje pozitivně testované domů

Společnost nově dopravuje pozitivně testované zaměstnance do jejich domovů. “Na základě dohody s Odbory KOVO byla nově zahájena doprava pozitivně testovaných zaměstnanců z areálu firmy Škoda do jejich domovů. Cílem je zajistit, aby se dostali domů bez cesty hromadnými prostředky, kde by mohli případnou nákazu šířit,” uvedl Škodovácký odborář.

Celkově bylo ve firmě Škoda během uplynulého roku ve spolupráci s Odbory KOVO přijato přes osm desítek opatření a do zajištění bezpečnosti investována více než miliarda korun.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This