Policie hledá svědky tragické nehody u Bakova nad Jizerou

 Policie hledá svědky tragické nehody u Bakova nad Jizerou

Tragická nehoda u Bakova nad Jizerou. Foto: PČR

K tragické nehodě, při níž zemřel motocyklista, došlo v neděli 7. srpna, po půl šesté navečer na křižovatce ve Velkém Rečkově, který je součástí Bakova nad Jizerou. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policie hledá svědky nehody a pátrá po řidiči vozidla, které před nehodou vjelo do křižovatky.

Reklama – Rezidence Celno, Mladá Boleslav

Osmapadesátiletý motocyklista jel po silnici č. II/276 od Bělé pod Bezdězem ve směru na Malou Bělou. Vozidlo, které přijíždělo z vedlejší silnice mu podle prvních informací nedalo přednost a vjelo do křižovatky. Motocyklista se měl podle policejní mluvčí pokusit střetu vyhnout. „Před křižovatkou s komunikací vedoucí do Velkého Rečkova ztratil stabilitu a spadl s motorkou na bok. Přes veškerou snahu záchranářů se nepodařilo obnovit motocyklistovi životní funkce a ten na místě bohužel podlehl zraněním neslučitelným se životem,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

V souvislosti s vyšetřováním dopravní nehody se kriminalisté obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrají po řidiči vozidla, který před nehodou vjel do křižovatky od Velkého Rečkova a pokračoval na Malou Bělou. Mělo by se jednat o automobil Škoda Octavia, třetí nebo čtvrté řady, tmavě modré či černé barvy. Na registrační značce by mělo mít vozidlo koncové číslo 14.

V případě jakýchkoliv poznatků k vozidlu a jeho řidiči, nebo pokud jste projížděli úsekem dopravní nehody a disponujete záznamem z palubní kamery, kontaktujte nás, prosím, na lince tísňového volání 158,“ dodala Richterová.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, kde se trestní sazba pohybuje v případě odsouzení od jednoho do šesti let odnětím svobody. Ke zjištění přesné příčiny a objasnění dopravní nehody byl přibrán znalec z oboru dopravy.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This