Policie kontrolovala ubytovny v Mladé Boleslavi. Dvanáct cizinců čeká vyhoštění

Ve čtvrtek 24. září se policisté v Mladé Boleslavi zaměřili na kontrolu ubytoven.

Na ubytovnách kontrolovali platné doklady opravňující k pobytu na území ČR a zároveň se zaměřili na výskyt osob vedených v celostátním pátrání. Mimo jiné ověřovali, zda provozovatelé ubytoven řádně plní povinnosti, které jim ukládá zákon.

Těchto kontrol se zúčastnili společné policejní hlídky složené z českých a polských policistů spolu se strážníky Městské policie a Cizineckou policií

Zkontrolováno bylo celkem 150 osob

Zkontrolováno bylo 10 ubytovacích zařízení a celkem 150 osob. Policisté museli omezit na osobní svobodě 12 cizích státních příslušníků, které předali Cizinecké policii k zahájení správního řízení ve věci vyhoštění z důvodu neoprávněného pobytu na území České republiky,” uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Podle Novákové se opět ukázalo působení zahraničních policistů jako velmi užitečné. “Svou přítomností a aktivní součinností přispívají k omezení eskalace konfliktních situací při řešení protiprávního jednání cizinců a podstatně se zrychluje proces ověřování jejich totožnosti. Polští policisté mimo jiné poskytují rady svým krajanům při řešení problémů, například při ztrátě dokladů a podobně,” dodala Nováková.

Kromě ubytoven se policisté soustředili také na nákupní centra, kde svou pozornost soustředili rovněž na výskyt osob v celostátním pátrání nebo na prevenci v oblasti krádeží. Zaměřili se i na dodržování opatření covid-19, jak ze strany provozovatelů, tak i návštěvníků.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This