Policie pátrá po muži, který lstí vylákal od seniorky v Mladé Boleslavi peníze

 Policie pátrá po muži, který lstí vylákal od seniorky v Mladé Boleslavi peníze

Zdroj: PČR

V pondělí 23. května kolem 9. hodiny v ulici Václavkova v Mladé Boleslavi zazvonil neznámý muž na zvonek pětasedmdesátileté ženy a dotazoval se, zda je doma její dcera. Pod smyšlenou historkou, že je s dcerou domluvený a nese jí 200 euro na prodej, tuto částku od seniorky vylákal. 

Reklama – Rezidence Celno, Mladá Boleslav

Když si druhý den seniorka bankovky prohlédla, zjistila, že se s největší pravděpodobností jedná o padělky, což se i následně potvrdilo a celou událost následně nahlásila policistům.

„Policistům se podařilo získat kamerové záznamy z okolí, kde je podezřelý muž zachycen. Prozatímním šetřením policistů se ale bohužel do současné doby nepodařilo totožnost podezřelého zjistit,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Podezřelý je asi 175 -180 cm vysoký, střední postavy. Oblečen byl do modrých džínů a modré košile. Byl oholený, měl nasazené dioptrické brýle a mluvil česky bez přízvuku.

Poznáváte muže na fotografiích nebo máte jakékoliv informace o jeho totožnosti? Pokud ano, sdělte je prosím na linku 158 nebo přímo středočeským kriminalistům na tel. číslo 974 861 581,“ dodala Schneeweissová.

Krajští kriminalisté Odboru hospodářské kriminality zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění peněz proti zatím neznámému pachateli. V případě dopadení pachatele a prokázání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This