Policii posílili Jihočeši

 Policii posílili Jihočeši

Zdroj: www.mb-net.cz

Policie v Mladé Boleslavi posílila o sedm absolventů z jižních Čech

Policie ČR Mladá Boleslav se dočkala posílení o sedm čerstvých absolventů základní odborné přípravy z jižních Čech.

„Nováčci pomohou řešit citelný nedostatek policistů v Mladé Boleslavi a budou zapojeni do společných hlídek se zkušenými kolegy především do nejvíce rizikových míst ve městě,“ uvedl tiskový pracovník magistrátu v Mladé Boleslavi Pavel Šubrt.

Město Mladá Boleslav poskytlo jako dárek novým posílám vstupenky do městského bazénu a zajistilo ubytování v hotelu Věnec na Staroměstském náměstí, který nedávno odkoupilo.

Noví absolventi budou působit v Mladé Boleslavi tři měsíce. Po vypršení této lhůty je vystřídají další mladí policisté.

„Nyní je rozdělíme do hlídek tak, aby dva byli na den a dva na noc a začleníme je k našim kolegům. Bude to klasický výkon služeb pořádkové policie,“ řekl ředitel územního odboru Policie ČR Marek Jirouš.

Na Mladoboleslavsku chybí zhruba 50 policistů

O nových posilách začalo město vyjednávat s Ministerstvem vnitra již vloni, důvodem je zejména dlouhodobý podstav v řadách místní policie.

V současné době chybí na Mladoboleslavsku zhruba pět desítek policistů a my stále  hledáme další nové kolegy, kteří by se chtěli spolu s námi podílet na zlepšování bezpečnostní situace a veřejného pořádku, dohlížet na bezpečnost na silnicích a bojovat proti kriminalitě. Všem nově přijatým policistům náleží náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun.“ uvedla mluvčí PČR Mladá Boleslav Lucie Nováková.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This