Policisté kontrolují krizová opatření ze země i ze vzduchu

 Policisté kontrolují krizová opatření ze země i ze vzduchu

Foto: Policie ČR

V rámci vyhlášení nouzového stavu kontrolují středočeští policisté dodržování vládních nařízení.
Od počátku vyhlášení nouzového stavu provedli na 53 tisíc kontrol.
V terénu jsou policejní hlídky, ze vzduchu monitoruje situaci policejní dron.

Kontroly turisticky atraktivních míst

Kontroly vládních nařízení provádějí ještě intenzivněji také policisté z pořádkové služby a kriminalisté, a to zejména po zkušenostech, kdy lidé zaplňovali mnohá parkoviště a hromadně navštěvovali různá turisticky atraktivní místa.
Na situaci reagovali i někteří starostové měst a obcí a z důvodu možného opakování této situace uzavřeli parkoviště a zamezili vstup do některých turisticky atraktivních cílů.
Středočeská policie rovněž využila dronzejména k monitoringu CHKO Brdy.
Ze záběrů je zřejmý minimální pohyb osob, lidé vládní nařízení respektovali. Policisté zaznamenali pouze “jednotky” návštěvníků.

Zvýšený dohled na silniční provoz

Policisté se navíc intenzivněji zaměřují také na silniční provoz.
I přesto, že je dnes provoz ve všední dny téměř totožný jako o svátcích či víkendech, jsou řidiči, kteří nouzového stavu zneužívají a příliš nerespektují bezpečnost na silnicích, zejména s ohledem na dodržování nejvyšší povolené rychlosti.
Za více než dva týdny vyhlášeného nouzového stavu řešili středočeští policisté více než 300 řidičů (cca 15 denně), kteří rychlost překročili.
Přes dvě stovky z nich bude řešeno ve správním řízení, kde kromě jiného hrozí i sankce zákazu řízení vozidel. Právě i s ohledem na tyto řidiče je na silnicích středočeského kraje ještě více policejních hlídek, které situaci monitorují.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This