Policisté upozorňují občany na nutnost dodržovat karanténu a izolaci

 Policisté upozorňují občany na nutnost dodržovat karanténu a izolaci

Mladoboleslavští kriminalisté v současné době prověřují další tři případy související s šířením nakažlivé nemoci, kdy osoby pozitivní na onemocnění covid-19 porušily nařízenou izolaci a pohybovaly se v Mladé Boleslavi na veřejnosti přístupných místech.

Obviněná ze zločinu Šíření nakažlivé lidské nemoci byla již jednačtyřicetiletá žena z Mladé Boleslavi.

Podle trestního zákoníku může být šíření nakažlivé nemoci potrestáno odnětím svobody v základní trestní sazbě od šesti měsíců do tří let, zákazem činnosti nebo propadnutím věci. V době nouzového stavu však hrozí pachateli za uvedený trestný čin až osmiletý trest odnětí svobody. Výše trestní sazby může vlivem přitěžujících okolností dosahovat až dvanácti let v případě, je-li trestným činem způsobena smrt nejméně dvou osob.

Ujišťujeme občany, že našim cílem rozhodně není „strašit“ trestními sankcemi, ale upozornit na důležitost opatření k zabránění šíření onemocnění COVID-19 a poukázat na možné následky spojené s jejich porušením. Policisté provádějí veškeré procesní úkony a kontroly dodržování vládních nařízení s maximální obezřetností za použití ochranných pomůcek a úzce spolupracují s Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This