Popelářský vůz se střetl s osobním vlakem

 Popelářský vůz se střetl s osobním vlakem

K vážné nehodě došlo dnes odpoledne na železničním přejezdu obci Dalešice. Řidič popelářského vozu tam vjel na přejezd v době, kdy blikala červená světla a blížil se osobní vlak. Po střetu se nákladní vozidlo převrátilo na bok a vysypaly se z něj převážené odpadky.

“Popelářský vůz leží na boku mimo komunikaci. Ve vozidle byla lehce zraněna jedna osoba. Zároveň hasiči provádí evakuaci osob z motorového vlaku,” uvedli hasiči.
Podle policejní mluvčí Lucie Novákové je příčina stále předmětem dalšího vyšetřování. Na místě jsou policisté, kteří nehodu dokumentují pomocí dronu. Alkohol u řidiče nákladního vozidla a strojvedoucího vyloučila dechová zkouška,” uvedla policistka.

V současné době je provoz na železniční trati v úseku Bakov nad Jizerou – Mladá Boleslav Debř zastaven a zavedena je náhradní autobusová doprava.

Na místě už jsou pracovníci svozové firmy, kteří uklízí odpadky z vysypaného popelářského vozu. Následně bude probíhat vyproštění havarovaného vozidla. Průjezd přes tento železniční přejezd je v současné době omezen.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This