POŽÁR STŘECHY BYTOVÉHO DOMU

 POŽÁR STŘECHY BYTOVÉHO DOMU

Požár střechy domu v Mladé Boleslavi způsobil škodu 4 miliony korun

Profesionální hasiči nejen z Mladé Boleslavi, ale i Mnichova Hradiště a Bělé pod Bezdězem vyjížděli ve středu 11. prosince odpoledne společně s několika jednotkami dobrovolných hasičů do Palackého ulice v Mladé Boleslavi. Hořela tam střecha.

Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu.

Jako první byl na místě velitel čety z centrální stanice Mladá Boleslav ppor. Bc. Jan Šulc, který se ve svém volnu shodou okolností pohyboval v těsné blízkosti zasaženého domu.

Ten společně se strážníkem městské policie a pracovníkem BA, kteří šli po chodníku v dané ulici, neváhal a ihned zahájil průzkum objektu.

U bytu byly otevřené dveře a hořela digestoř

„Strážník s uvedeným hasičem a pracovníkem BA vběhli do domu, kde zjistili, že ohnisko požáru je v jednom z bytů v nejvyšším patře. U bytu byly otevřené dveře a hořela digestoř. Hasič s pracovníkem BA vodou hasil plameny a mezitím strážník MP zjišťoval, zda se v budově nenachází nějaké osoby, které by byly ohroženy na životě nebo zdraví.  Nikdo takový v budově zjištěn nebyl. Oheň v digestoři se podařilo uhasit, ale již byl rozšířený na trámy střechy,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

První jednotka dorazila k události už za čtyři minuty od vyhlášení poplachu. Velitel zásahu provedeným průzkumem potvrdil, že požár zasáhl byt ve druhém poschodí a dál se rozšířil na střechu domu.

Hasiči zasahovali zároveň z výškové techniky i vnitřkem budovy.

Policistům se podařilo evakuovat z okolních domů asi dvacet osob, nikdo nebyl zraněn.

Přibližně po hodině byl požár lokalizován.

Po redukci vodních proudů následovalo rozebírání střešní konstrukce, vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování.

Likvidace požáru byla velitelem zásahu ohlášena v 17 hodin.

Požár Mladá Boleslav, Palackého

Škoda byla vyčíslena na 4 miliony korun

„Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 4 miliony korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za zhruba 7 milionů. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které bude pokračovat ve čtvrtek ráno i za účasti specialistů z Technického ústavu požární ochrany Praha, uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This