Požár ve výrobní firmě u Mladé Boleslavi napáchal milionové škody

 Požár ve výrobní firmě u Mladé Boleslavi napáchal milionové škody

Foto: HZS

V neděli 18. července před dvacátou hodinou přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o požáru ve firmě na výrobu plastových doplňků k automobilům v Plazech poblíž Mladé Boleslavi. K události vyjela profesionální jednotka z Mladé Boleslavi i dobrovolní hasiči z Března.

Plameny zasáhly technologickou část s mycím boxem na lisovací formy a celý objekt byl silně zakouřen. Deseti přítomným zaměstnancům se podařilo výrobní halu opustit, čtyři z nich se ale nadýchali zplodin hoření, když se snažili ručními hasicími přístroji oheň uhasit. Po prohlídce zdravotnickou záchrannou službou byli převezeni k dalšímu ošetření do mladoboleslavské nemocnice.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po 21. hodině. Hasiči pak dohašovali menší ohniska a pokračovali v odvětrávání objektu.

Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za přibližně dvacet milionů korun, výše způsobené škody na výrobní technologii byla předběžně stanovena na čtyři miliony. Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracuje územně příslušný vyšetřovatel se svým krajským kolegou, oba se na místě opět sešli v pondělí dopoledne na došetření,“ uvedl za HZS Ladislav Holomčík.

Během zásahu držela pohotovost za stanici Mladá Boleslav pro případ vzniku další mimořádné události dobrovolná jednotka Mladá Boleslav – Podlázky, která byla připravena k výjezdu na své zbrojnici.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This