Pracovníci Škody Auto pomáhají dodavateli dílů ve Slovinsku obnovit výrobu

 Pracovníci Škody Auto pomáhají dodavateli dílů ve Slovinsku obnovit výrobu

Foto: Ilustrační / Škoda Auto

S obnovením výroby slovinského dodavatele součástek KLS pomáhají i zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto. Serveru E15 to řekla mluvčí Škody Auto Ivana Povolná a odborový předák ve Škodě Auto a předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Pracovníků Škody Auto se ve Slovinsku dosud vystřídalo zhruba 50, uvedl server. Cílem je co nejrychleji obnovit výrobu v továrně, která byla postižena srpnovou povodní. Kvůli výpadku subdodávek pozastavila Škoda Auto tento týden výrobu v závodě v Kvasinách na Rychnovsku a omezila výrobu v Mladé Boleslavi.

Reklama

S obnovením výroby v továrně v severoslovinském městě Ljubno pomáhají zaměstnanci celého koncernu Volkswagen (VW). Podle Povolné se podílejí na obnově výrobních a logistických procesů. Obvykle jezdí pomáhat na deset dní v počtu šest až devět lidí.

„Vyslali jsme rychlou brigádu špičkových údržbářů a seřizovačů, kteří mašiny opět postupně nahodí,“ uvedl Povšík. Obnovení výroby v továrně KLS podle něj nebude jednoduché, protože stroje byly při povodni úplně zatopeny.

Škoda Auto zároveň oslovila čtyři dodavatele, zda by byli schopní potřebné komponenty alternativně dodat. „Výsledek není znám a nyní se vyrábí z vyčištěných dílů,“ uvedl Povšík. Slovinská továrna dodává automobilce ozubené věnce pro dvouhmotový setrvačník, který je součástí spalovacích motorů.

Kvůli nedostatku pozastavila Škoda Auto v pondělí nejméně na týden výrobu v závodě v Kvasinách. Částečně omezená je také výroba v Mladé Boleslavi. „V závodě v Mladé Boleslavi je řešen nedostatek dodávek komponentů poklesem výrobního programu prostřednictvím redukce počtu směn, a to v závislosti na aktuální disponibilitě dílu pro jednotlivé modely se spalovacími motory,“ sdělila v pondělí Povolná ČTK.

Kvůli chybějícím dílům od dodavatele zastavila ve středních Čechách výrobu i kolínská automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Neplánovaná odstávka tam začala 22. srpna a potrvá i tento týden, minimálně do pátku. Toyota postrádá plastové díly od společnosti Novares CZ Zebrak, jejíž výrobní a skladovací prostory v Žebráku na Berounsku zničil v polovině srpna požár.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This