Pro bezdomovce v Mladé Boleslavi nachystalo město na mrazivé noci opět stan

 Pro bezdomovce v Mladé Boleslavi nachystalo město na mrazivé noci opět stan

Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav má nachystaný stan, ve kterém může v mrazivých dnech přenocovat 16 lidí bez domova. Vyhřívaný stan v Poplužním dvoře loni město poprvé otevřelo 26. prosince, řekla mluvčí města Šárka Charousková.

Reklama

Je to vysloužilý vojenský stan, staví se vždycky na sklonku října, město ho provozuje, aby navýšilo kapacitu azylového střediska Naděje, která v mrazech nestačí,“ uvedla Charousková. Do stanu se vejde 16 lidí na rozkládací lůžka, další čtyři mohou využít židle. „Otevíráme ho ovšem obvykle až v případě, že noční teploty dva dny po sobě nevystoupí nad minus čtyři stupně,“ doplnila mluvčí. Město stan koupilo v roce 2013, poprvé ho zprovoznilo v roce 2014.

Do noclehárny střediska Naděje ve Štyrsově ulici se vejde 16 lidí. „To je na město s několika sty bezdomovci velmi málo. Je plná celoročně, v zimě přibývá odmítnutých žádostí o poskytnutí služby, je jich několik denně,“ řekl vedoucí pobočky Naděje v Mladé Boleslavi Tadeáš Hrabovský. Za přenocování v noclehárně Naděje zaplatí lidé bez domova 50 korun, vyhřívaný stan je zdarma.

O víkendu se v Česku zřejmě výrazně ochladí, místy bude sněžit a vytvoří se náledí. Třeba v noci na neděli mohou teploty klesnout dokonce až na minus 12 stupňů Celsia. V sobotu bude mráz i přes den. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a vyjádření pracovníků ústavu.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This