Projeli jsme se v chytřejší Octavii čtvrté generace

 Projeli jsme se v chytřejší Octavii čtvrté generace

Zdroj: www.skoda-auto.cz

Redakci Mladaboleslav.cz se naskytla možnost otestovat novou ŠKODA OCTAVIA Combi 1,5 TSI 110 kW s manuální převodovkou.
Vybrali jsme si barvu Lava Blue, která nás zaujala na první pohled – to ostatně i celý automobil.
Svými elegantními a dynamickými proporcemi připomíná spíše limuzínu Superb. Zejména pokud se podíváme na zadní část vozu.
Nová Octavia oproti svým předchůdcům působí i robustněji a to oprávněně. Je totiž o 22 mm delší a širší o 15. Zvětšil se i objem zavazadlového prostoru a to o 30 na 640 litrů.

Chytřejší než kdykoli předtím

Jestliže člověka očaruje exteriér pak interiér dvojnásob. Po otevření umocňuje lepší dojem LED osvětlení v předních dveřích, přístrojové desce a prostoru pro nohy. Můžete si přitom vybrat až z 30 RGB barev.
Zajímavostí je, že si barvy můžete i nakombinovat. Osvětlení dekorační lišty si tak navolíte například na zelenou a prostor pro nohy bílou barvou.
Pokud čekáte tradiční budíky, tak se nedočkáte. Nahradil je totiž displej, na němž si můžete nastavit budíky nebo třeba navigaci.
Vůz nabízí také rozsáhlé možnosti konektivity. Nabídka zahrnuje čtyři infotainment systémy s dotykovým displejem o velikosti až 10“. Ovládat hlasitost zase můžete pomocí dotykové lišty nebo klasicky na volantu.
S ohledem na dotykový displej nás zklamala do značné míry jeho nevyužitá plocha. Rámeček je až moc široký a kazí trochu dojem jinak velice příjemného interiéru.

Zdroj: www.skoda-auto.cz

Laura splnila očekávání

Chytrá asistentka Laura a multidotyková obrazovka za nás splnila požadavky chytrého automobilu na výbornou.
Laura dokonce rozpoznala pokyny spolujezdce od řidiče. Konkrétně šlo o požadavky zvýšení teploty ve voze, kdy automaticky zvýšila teplotu po prosbě spolujezdce, že mu je zima. Laura následně oznámila, že zvýšila teplotu v levé časti vozidla.
Řidiči se rovněž zamilují do dvouramenného volantu, který může být na přání vyhřívaný. Tuto funkci zapínáte přímo na volantu.
Dostali jsme variantu v bílé kůži. Z estetického hlediska jde o velice atraktivní volbu. Z praktického pohledu bychom zvolili spíše černý vnitřek automobilu.
Trochu nepraktické nám přišly zejména prvky broušené bílé kůže na palubní desce a na části sedaček.

ŠKODA OCTAVIA COMBI
Zdroj: www.skoda-auto.cz

Zklamala živost vozu

Co se týče jízdních vlastností vozu, tak nás zklamala trochu živost. Tu vykompenzovalo ale pohodlí a prediktivní adaptivní tempomat.
V rámci něj senzory rozpoznají překážky a přizpůsobí adekvátní rychlost dané situaci.
Prediktivní funkce vyhodnocují situaci dle údajů z navigačního systému a podle toho přizpůsobují samotnou rychlost.
Zpočátku nás trochu vyděsil Side Assist neboli Asistent změny jízdního pruhu. Během jízdy nám to přišlo spíše jako rušivý element. Kvůli tomu jsme jej vypnuli.
Na přání si můžete připlatit i za odjistitelné tažné zařízení, které uvolníte pomocí tlačítka v zavazadlovém prostoru.
Suma sumárum nás Škoda Octavia překvapila především svým komfortem.
Vůz působí ve větší míře jako velice pohodlná limuzína.

www.skoda-auto.cz

Svůj design podtrhla v prestižní soutěži Red Dot Award

ŠKODA OCTAVIA svůj krásný vzhled podtrhla renomovanou cenou za vynikající produktový design Red Dot Award. S vozem Octavia tak ŠKODA AUTO získala tuto cenu již potřetí. Šlo o roky 2006 a 2017.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This