Provoz v ulici Na Celně v Mladé Boleslavi omezí práce na kanalizaci

 Provoz v ulici Na Celně v Mladé Boleslavi omezí práce na kanalizaci

Foto: mladaboleslav.cz

Provoz v mladoboleslavské ulici Na Celně od čtvrtka omezí práce na hlavní kanalizační stoce vedoucí ke zvýšení její kapacity. Společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav plánuje práce ve dvou etapách, hotovo by mělo být do konce července. Jde o investici za 30 milionů korun. Řidiči budou využívat objízdnou trasu, omezení se dotkne i některých městských a meziměstských linek. Magistrát o tom informoval na webu.

Reklama

Zkapacitnění těchto stok je velmi důležitou stavbou městské kanalizační sítě, která zlepší odtok dešťových vod z oblasti ulic Štefánikova, Novákova, Dvořákova, Žižkova, Jana Roháče z Dubé a Janáčkova. Ve jmenovaných ulicích dochází při přívalových deštích k přetížení stokového systému a vyplavování sklepů nemovitostí na kanalizaci napojených,“ uvedl magistrát na webu.

Zdroj: mb-net.cz

V první etapě, která potrvá do konce května, bude zcela uzavřená ulice Na Celně od křižovatky s ulicí Vančurova před č.p. 480/84 ke křižovatce s ulicí Viničná, uvedl magistrát. Objízdná trasa povede ulicemi Jičínská, Jilemnického a Vančurova. S omezením musí počítat i řidiči, kteří pojedou ke krytému bazénu nebo na Kliniku Dr. Pírka. Ve druhé etapě bude posílena kanalizační stoka ve Viničné ulici a v ulici na Celně.

„Realizace stavby významně omezí obyvatele v přilehlých ulicích a zhorší dopravní situaci v této části města,“ uvedl magistrát na webu. Jde o hlavní tah na obec Jemníky a dále na Dobrovicko.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This