Ranní nehody na D10 na Mladoboleslavsku si vyžádaly jedno úmrtí a dvě zranění

 Ranní nehody na D10 na Mladoboleslavsku si vyžádaly jedno úmrtí a dvě zranění

Foto: PČR

Na dálnici D10 na Mladoboleslavsku dnes ráno havarovalo na zledovatělé vozovce větší množství aut. Jeden člověk při nehodě zemřel a další dva utrpěli zranění. Policisté zaznamenali mezi 48. a 50. kilometrem šest dopravních nehod – dvě ve směru na Prahu a čtyři v opačném směru na Liberec. Kolik vozidel přesně havarovalo, policie neuvedla. Dálnice musela být v obou směrech uzavřena, řekla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Provoz na Prahu se podařilo částečně obnovit před 8:30, v opačném směru zhruba po dalších dvou hodinách. Na dálnici se vytvořily kolony, v nichž uvízly i autobusy.

Reklama

Tragické následky měla podle Suchánkové jedna z nehod, která se stala ve směru na Liberec. „Žena vystoupila z vozu a zastavila před dopravní nehodou, která se stala před ní. Měla na sobě reflexní vestu a zřejmě se šla zeptat osádky, zda něco nepotřebuje. Tuto ženu srazil další projíždějící řidič. Měla velmi závažná poranění a přímo na místě zemřela,“ uvedla Suchánková.

Další dva lidé byli podle Suchánkové při nehodách zraněni – jeden člověk těžce a druhý lehce. Podle hasičů se první nehody staly po 6:30. „Jednoho člověka jsme vyprošťovali, na místo letěl vrtulník,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková. Záchranáři podle mluvčí Moniky Novákové zasahovali u ženy bez známek života, která byla nalezena mimo vozidlo. „Byl tam také středně těžce zraněný muž, kterého jsme letecky transportovali do liberecké nemocnice,“ dodala Nováková.

Smrtelnou nehodu policisté stále vyšetřují. „Na místě máme dokumentační skupinu s drony a výjezd kriminalistů, kteří budou zjišťovat veškeré okolnosti dopravní nehody,“ dodala Suchánková. V 10:21 informovala policie na twitteru o zprovoznění jednoho pruhu dálnice D10 ve směru na Liberec: „Zprůjezdnili jsme levý jízdní pruh i ve směru na Liberec. Projíždějte s opatrností.“

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This