Registrace seniorů k očkování je jednodušší, město dalo k dispozici telefonní linku

 Registrace seniorů k očkování je jednodušší, město dalo k dispozici  telefonní linku

Foto: Ilustrační / canva.com

Centrální registrační systém, v němž si mohou senioři nad 80 let rezervovat termín na očkování proti Covid 19, prošel úpravou.

Systém funguje od pátku 15. ledna, od 22. ledna je však registrace jednodušší.

Oproti původní verzi si zájemci o očkování nyní mohou konkrétní termín rezervovat až v momentě, kdy na jejich vybraném očkovacím místě budou dostupné vakcíny, o čemž budou informováni prostřednictvím SMS.

Nadále platí, že se přes web registrace.mzcr.cz aktuálně hlásí lidé starší 80 let.
S přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, praktičtí lékaři nebo lékárníci.

V případě, že se nemají na koho obrátit, pomohou jim s rezervací i operátoři linky 1221.
Mladoboleslavským seniorům pomáhá rovněž město, k dispozici jim je telefonní číslo 739 562 382 a lidé mohou volat od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin. 

Očkovací centrum v Mladé Boleslavi je zřízeno ve velkém sále Domu kultury (Dukelská 1093), očkování zde startuje 25. ledna a je nutné mít registraci!

Rezervační systém poskytuje rezervaci prvního i druhého termínu současně, a to včetně možnosti změny data i připomínek na jednotlivé návštěvy.

Zájemce o očkování nejprve na webu při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde kód PIN1 pro potvrzení, což je bezpečnostní opatření proti neoprávněnému přihlašování ze strany robotických počítačových programů. 

Přihlášený bude poté zadávat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo a číslo a název své zdravotní pojišťovny. Vybere také preferované místo, kde se chce nechat očkovat. 
V momentě, kdy v tomto očkovacím místě bude volná kapacita, bude o tom informován prostřednictvím zaslaného kódu PIN2, který je jakousi vstupenkou do rezervačního systému.
 
Zvací zprávy budou odesílány zájemcům postupně podle jejich věku a dostupnosti dávek vakcíny ve vybraném očkovacím místě.

Bez zvací SMS není rezervace možná.

Po zadání PIN2 bude nově zájemce odkázán přímo na kalendář zvoleného očkovacího místa, kde si vybere z nabízených termínů očkování.

Nebude tak již nutné přihlašovat se opakovaně k nalezení volných kapacit. 
Volbou prvního termínu (data a času) si zájemce zvolí termín aplikace 1. dávky očkovací látky. Termín aplikace 2. dávky zájemci o očkování systém přiřadí automaticky na ten samý čas, a to s rozestupem 28 dní

Po dokončení rezervace obdrží zájemce na jím uvedenou e-mailovou adresu dva samostatné e-maily potvrzující úspěšné dokončení rezervace – jeden na první a druhý na druhou dávku očkovací látky.

zdroj:mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This