Renovace průmyslové školy v Mladé Boleslavi sníží její energetickou náročnost

 Renovace průmyslové školy v Mladé Boleslavi sníží její energetickou náročnost

Foto: Ludvík Kovář, Gobe Photo

Středočeský kraj přispěje na rekonstrukci střední průmyslové školy v Mladé Boleslavi dalších zhruba 20 milionů korun. Opravami se má snížit energetická náročnost památkově chráněné budovy, ve které škola sídlí. O uvolnění částky dnes rozhodli krajští radní. Rekonstrukce, která by měla skončit letos, vyjde na 112,6 milionu korun. Kraj na ni získal evropskou dotaci zhruba 45 milionů korun, zbytek hradí ze svého rozpočtu. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.

Reklama

„Budova mladoboleslavské průmyslovky je samozřejmě velmi specifická. Je to architektonický skvost, který mezi našimi školami nemá obdoby, ale přináší s sebou vysoké nároky na provoz,“ uvedl krajský radní pro školství Milan Vácha.

Dlouho odkládanou rekonstrukci se kraj rozhodl provést i s vysokou spoluúčastí. „Hledali jsme nejefektivnější a současně nejekonomičtější řešení ve vztahu k dlouhodobým spotřebám energie, samozřejmě s ohledem na to, že jde o památkově chráněnou budovu,“ doplnil radní. Původně se podle něj počítalo s roční úsporou 370.000 korun, s nárůstem cen energií by ale opravy mohly přinést vyšší úspory.

Součástí renovace je zejména zateplení části plochých střech, instalace nových oken a dveří, moderní vzduchotechnika a výměna zdroje vytápění.

Budova průmyslové školy byla postavena v roce 1927 podle návrhu architekta Jiřího Krohy. Školu aktuálně navštěvuje téměř 450 studentů a studentek.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This