Řidič se u Mladé Boleslavi řítil rychlostí téměř 200 km/h

 Řidič se u Mladé Boleslavi řítil rychlostí téměř 200 km/h

Foto: PČR

Sedmatřicetiletý řidič jel vysokou rychlostí v úterý 7. července ve večerních hodinách po silnici I/16 ve směru jízdy k obci Sukorady na Mladoboleslavsku s osobním vozidlem Ferrari Roma. Dopravní policisté mu na záznamovém zařízení služebního automobilu Škoda Superb v civilním provedení naměřili rychlost 199 km/h.

Poté jej policejní hlídka zastavila, vyžádala si příslušné doklady a řidič byl podroben dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem.

Řidič osobního vozidla se dopustil přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Za tento přestupek nelze uložit pokutu na místě a řidič bude řešen ve správním řízení, kde mu hrozí zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok a pokuta do výše 10 tisíc korun,” uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Policie upozorňuje:

Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Alarmující je, že rychlost soustavně nedodržuje až devadesát procent motoristů, i když ne všichni se k tomu přiznávají.

Kampaň „Zpomal, dokud není skutečně pozdě“ upozorňuje na úskalí a následky jízdy nepřiměřenou rychlostí. Více informací k uvedené kampani naleznete zde.

1 Komentář

  • Dva dny zpatky kolem parkovaciho domu skodovky blizko bondy centra cerne audi 140km/h! Pres srafovani, odbocovaci pruh, semafor a policie kde? Kazdy den tam jezdi prasata….

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This