Řidičům vadí nelogičnost a nehospodárnost prací na silnici mezi Debří a Kosmonosy. ŘSD to vysvětluje.

 Řidičům vadí nelogičnost a nehospodárnost prací na silnici mezi Debří a Kosmonosy. ŘSD to vysvětluje.

Už několik dní zkouší silničáři odolnost nervů řidičů, kteří projíždí po silnici I/38 v úseku mezi kruhovými objezdy u Debře a v Kosmonosech. Ti na uzavírku stále nadávají, především na údajnou nelogičnost samotných prací.
Řidičům nejde do hlavy, proč se pracuje a dopravní omezení tak je jak na začátku, tak i na konci opravovaného úseku. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla to ale má své jasné důvody. Tím že se pracuje na dvou místech zároveň se totiž podařilo původně plánovaných 120 pracovních dnů oprav snížit na 90, tedy zhruba o měsíc.

Oprava silnice 1/38 Debř Kosmonosy

To ale není jediná věc, nad kterou si lidé lámou hlavu. Někteří si totiž myslí, že tento úsek nebyl v takovém stavu, aby na něm bylo nutné dělat tak zásadní rekonstrukci. Tomuto tvrzení ale oponuje Jan Rýdl a vysvětluje, že tím Ředitelství silnic a dálnic jasně ukazuje, že hospodaří zodpovědně s vozovkou.

„To znamená, že začínáme opravovat komunikaci v okamžiku, kdy nám naše diagnostika ukazuje první trhliny. I nadále by se na silnici dalo bez problémů jezdit, nic by tam nedrncalo, ovšem kdybychom tu opravu zanedbali ještě o rok nebo dva, tak by následná oprava trvala dvakrát třikrát tak dlouho a byla pětkrát dražší,“ vysvětluje mluvčí ředitelství silnic a dálnic a zároveň dodává, že uzavírka byla koordinována i s ostatními připravovanými uzavírkami. „Věděli jsme, že to bude způsobovat dopravní komplikace, proto jsme práce dlouho dopředu koordinovali s městem, ale také se Škoda Auto,“ dodává Rýdl. Právě proto část prací bude probíhat v době celozávodní dovolené v automobilce.

V tuto chvíli silničáři odstraňují v první fázi pouze 19 milimetrů tlustou vrstvu asfaltu. „Následně uvidíme, v jakém stavu je spodní vrstva a zda je nutná i tato oprava,“ říká dále Rýdl s tím, že pokud ne, bude na tomto úseku položen nový asfalt, doplněno dopravní značení, svodidla, opraveno odvodnění a dešťové vpusti a znovu bude komunikace, respektive opravovaný úsek, zprůjezdněn.

Oprava přijde na zhruba 34 milionů korun a kompletně hotová má být zhruba v polovině října letošního roku.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This