ROZPOČET PRO ROK 2020

 ROZPOČET PRO ROK 2020

Město Mladá Boleslav schválilo rozpočet pro rok 2020. Jaké chystá investice?

Zastupitelstvo města Mladá Boleslav schválilo v pondělí 10. února rozpočet na rok 2020.

Celkové příjmy po konsolidaci jsou 1.119.601,40 tisíc korun, výdaje 1.284.497,63 tisíc korun. Schodek navrhovaného rozpočtu ve výši 164.896,23 tisíc korun bude pokryt čerpáním investičních úvěrů.“ uvedla tisková mluvčí města Mladá Boleslav Šárka Charousková.

Investiční výdaje, které činí téměř 320 milionů korun, jsou téměř z poloviny pokryty vlastními zdroji města, dále se pak počítá s investičními úvěry.

V průběhu roku mají být pro financování investic dále využívány také prostředky získané z dotací.

Investice města v roce 2020:

Z výše uvedené částky (320 mil. Kč) město plánuje stavební investice ve výši 246,5 milionů korun.

Na nákup nemovitostí je vyčleněno 47 milionů a na nákup dlouhodobého majetku 11 milionů Kč.

Dalších 12 milionů má formou dotace obdržet Dopravní podnik MB. Částka má být využita na obnovu vozového parku, zavedení parkovacího systému včetně dopravního značení na území města.

Mezi letošní největší investice města by měla patřit rekonstrukce plaveckého bazénu v sokolovně, rekonstrukce Pražské ulice a investice do kamerového systému.

Dále se chce město zaměřit na investice do školských zařízení, budování nových parkovacích míst, rekonstrukce ulic a přechodů pro chodce.

Zároveň by mělo dojít i na obnovu veřejné zeleně nebo budování cyklostezek a další drobné investice jak na území města, tak i v příměstských částech.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This