Šikana ve ŠKODA AUTO

 Šikana ve ŠKODA AUTO

Ve Škoda Auto se prošetřoval případ napadení a dlouhodobé šikany.

„Vyšetřovací komise“ ve Škoda Auto prošetřovala případ napadení a šikany na hale M13.

V polovině listopadu byli dva agenturní pracovníci z agentury ManPower napadeni kmenovými zaměstnanci. Jeden z mužů měl po útoku naražená žebra, druhý pohmožděnou páteř a drobná poranění na hlavě.

Napadení zároveň vypověděli, že již zhruba půl roku čelí ze strany kmenových zaměstnanců šikaně a nejrůznějším útokům.

„Pro příklad: nalákali spolupracovníka k bedně s materiálem, chytli ho za nohy i ruce a hodili ho do bedny, zavřeli nad ním víko a sedli si na něj, aby nemohl vylézt. Pak do bedny otvorem nastříkali sprej imitující exkrementy. Takto jej tam drželi dlouhé minuty. Z těchto podlých fyzických útoků měli zaměstnanci újmu na zdraví,“ píše se ve Škodováckém odboráři s tím, že tímto šikana nekončila. „Jednomu kolegovi tajně vzali svačinu, chleba se salámem, který mu namazali vazelínou a vrátili zpět do batohu, aby ji snědl. Vazelínou mazali také spolupracovníkům momentové utahovačky, aby se prosmekávaly v rukou při utahování. Stejně tak mazali dveře karoserie, aby dotyčnému upadly na zem a měl tak škodovou událost. Do hrníčků s kávou nalévali projímadlo a pozorovali, co se zaměstnancům stane. Nechybělo oslovování starších zaměstnanců vulgarismy.“

Během shromažďování výpovědí svědků, byl označen také mistr úseku, který dle zaměstnanců o šikaně věděl, nicméně, adekvátně nejednal.

Vyšetřování trvalo 14 dní. Závěrem dostali obvinění zaměstnanci výpovědi a dva hlavní strůjci útoků doživotní zákaz vstupu do Škoda Auto.

„Přísné potrestání musí být také odstrašujícím příkladem pro všechny ostatní agresory a rovněž motivací pro oběti, aby se nikdy nebály podobné incidenty ohlásit. Odbory KOVO i firma Škoda jsou na vaší straně,“ píše se závěrem ve Škodováckém odboráři.

0 Komentář

  • Sikanuju hodně i v skodovke v Kvasinach, robil som tam tiez na lakovni, preto som aj odisiel… A taktéž tam idu ludia na drogách… Hlavne je ze ked to reknete nadrizenemu, supervizorovi, sichtlaitrovi, na personálním, tak sa vás zbavia.a s vámi sa ani nebavila.. . Je tam vnutropodnikova mafia domaci a potom poliaci a ostatok… Už by som tam v životě nerobil… Hnus firma preto nabízejí také platy ale už je to skoro vsade vyrovnané… Neodporucam tam pracovat.. Taktéž nevědí poriadne zařadit pra o nika podle profese a vzdělání…

    • Děje se to všude, u nás jsme to přes Mistra dotáhli až na personální oddělení a tam se to ututlalo. Dotyčné dívky, tam pracuji dodnes, nepotrestané. Parťák to kryje.Během čtyř let se tam vystřídalo cca50 lidí, né každý to psycho vydrží. Bylo nám nabídnuto jiné místo. Hlavně žádný skandál.
      Věřím na KARMU.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This