Škoda Auto dokončila v Mladé Boleslaví své nové sídlo Laurin & Klement Kampus

 Škoda Auto dokončila v Mladé Boleslaví své nové sídlo Laurin & Klement Kampus

Zdroj: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto dokončila po necelých dvou letech v Mladé Boleslavi výstavbu nového hlavního sídla společnosti. Komplex pojmenovaný Laurin & Klement Kampus stojí naproti dosavadnímu administrativnímu centru na hlavní mladoboleslavské třídě Václava Klementa. První zaměstnanci by v něm měli začít pracovat tento měsíc. Škoda Auto o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Náklady na investici automobilka nezveřejnila.

Reklama

S budováním komplexu čtyř pětipodlažních budov začala automobilka v květnu 2022. V areálu má pracovat až 2000 zaměstnanců z různých oddělení, kteří dříve pracovali zhruba ve 20 budovách v Mladé Boleslavi a Praze. Vedle kancelářských ploch nabízí areál například konferenční prostor pro 400 lidí, restauraci a kavárnu pro zaměstnance a návštěvníky, přes 680 parkovacích míst a 138 nabíjecích stanic pro elektromobily. Střešní fotovoltaickou elektrárnu tvoří 222 panelů o celkovém výkonu 100 kW.

Zdroj: Škoda Auto

Součástí objektu jsou i další technologie na úsporu energií. Například díky využití LED a inteligentních světelných senzorů klesne množství potřebné energie ve srovnání s klasickými zářivkami o polovinu. „Do konceptu jsme zahrnuli nejmodernější technologie a výrazně jsme se zaměřili na udržitelný rozvoj, v němž prosazujeme ambiciózní cíle,“ uvedl člen představenstva Škody Auto Karsten Schnake.

Zdroj: ČTK

Reklama

1 Komentář

  • Areál je pěkný, ale přechod na elektřinu bude složitý. Bude třeba doplnit nové odbornosti.
    Snad vše proběhne v klidu problémů je již dost.
    O přechodu na elektřinu nás informoval ředitel společnosti na VŠ Škoda Auto, asi v roce 2010.
    Všichni ha,ha. A nyní je to realita. Jen o 5 let posunuto místo 2030 na 2035.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This