Škoda Auto nabízí zaměstnancům rychlotest na přítomnost protilátek proti koronaviru

 Škoda Auto nabízí zaměstnancům rychlotest na přítomnost protilátek proti koronaviru

Odběry krve, testování na covid-19 na Poliklinice Škoda Auto v Mladé Boleslavi. (Škoda Auto/René Fluger)

Škoda Auto umožňuje svým zaměstnancům ve třech výrobních závodech v České republice, aby se na dobrovolné bázi nechali zdarma otestovat na koronavirus.
Dosud tuto nabídku využilo více než 1000 zaměstnanců. Jedná se o další krok směrem k snižování rizika nákazy koronavirem na pracovišti.

Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast lidských zdrojů, vysvětluje:Koncepty Safe Production a Safe Office s četnými hygienickými směrnicemi a pravidly chování jsou v závodech společnosti Škoda Auto i nadále základem nejlepší možné ochrany zdraví na pracovišti. Možnost dobrovolného rychlotestu na koronavirus teď přispívá ke včasnému a plošnému rozpoznání možné infekce a v dalším kroku pak pomáhá rychleji a cíleněji přijmout správná opatření.“

Jedná se přitom o rychlotest na přítomnost protilátek, neprokazuje tedy přítomnost viru samotného, ale přítomnost protilátek proti koronaviru SARS-CoV-2 v krvi.
Škoda Auto testy provádí ve svých poliklinikách v Mladé Boleslavi a v Kvasinách i v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, vyhodnocení zajistí zkušený poskytovatel laboratorních služeb.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This