Škoda Auto se chystá na plošné očkování zaměstnanců

 Škoda Auto se chystá na plošné očkování zaměstnanců

Škoda Auto je připravena začít plošně očkovat zaměstnance, pokud vláda uvolní vakcínu a firma si ji bude moci zakoupit. Má registrované vlastní očkovací centrum a spustila předregistrační systém pro očkování.

Od středy, tedy za jediný den, se do tohoto systému přihlásilo téměř 6000 zaměstnanců. Pokud by mohla firma začít s očkováním, ulevila by státu od očkování zhruba 40 000 lidí.

Jsme připraveni s očkováním začít ihned po uvolnění očkovací látky vládou, přičemž máme zajištěn i veškerý potřebný zdravotnický materiál. Očkování bude pro naše zaměstnance zcela zdarma,“ uvedla Škoda Auto.

Škoda počítá i s očkováním agenturních zaměstnanců a zaměstnanců integrovaných firem. Ve svých třech výrobních závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí připravuje 15 stacionárních očkovacích center a k tomu tři mobilní, která bude možné přemístit a ihned využít podle aktuální potřeby.

Denně je firma schopna očkovat až 1200 zaměstnanců.

Automobilka bude nově rozdávat zaměstnancům respirátory

Firma bude zaměstnancům také nově rozdávat respirátory FFP2 podle jejich potřeb. Již několik měsíců automobilka nabízí zaměstnancům zdarma jak PCR, tak antigenní testy. Provedla jich více než 20.000.

Ze všech zaměstnanců, u kterých se potvrdila nákaza covid-19, se měla pouze desetina nakazit při výkonu práce. Ostatní nákazy vznikají mimo prostředí naší společnosti. Tyto statistiky nám říkají, že uvnitř automobilky je tedy aktuálně bezpečněji než v jejím okolí,“ píše vedení firmy společně s odbory v dopise zaměstnancům. Na covid-19 byly pozitivně testovány již stovky zaměstnanců.

Automobilka Škoda Auto chce také v souladu s vládním nařízením plošně testovat zaměstnance pomocí samotestování. Na všechna protiepidemická opatření měla společnost společnost vynaložit dosud přes jednu miliardu korun.

Zdroj: ČTK

1 Komentář

  • Je hezké že se chlubite kolik jste udělali rychlotestu. Manžel měl rychlotest negativní a druhý den šel na PCR a byl pozitivní. Rychlotesty nejsou vůbec spolehlive!!!!!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This