Škoda Auto se stává nekuřáckou společností

 Škoda Auto se stává nekuřáckou společností

Foto: Ilustrační

Všechny areály, provozy a vyznačené pozemky společnosti Škoda Auto budou v budoucnu nekuřácké. Česká automobilka chce tímto krokem podpořit své zaměstnance v odvykání kouření a zároveň zdůraznit svou roli odpovědného zaměstnavatele a společnosti, která dbá na zdraví zaměstnanců. Uvedla dnes společnost v tiskové zprávě.

Naší nejvyšší prioritou je co nejlépe chránit zdraví našich zaměstnanců. Opatření proti covidu-19 tvoří vhodný základ, na kterém nyní stavíme. Dalším logickým krokem je, že se staneme nekuřáckou společností. Díky tomu budeme motivovat naše zaměstnance k udržitelnějšímu, a především zdravějšímu životnímu stylu, odbouráme případné bariéry mezi kuřáky a nekuřáky a snížením množství odpadu také přispějeme k ochraně životního prostředí,“ uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Thomas Schäfer.

Rozhodnutí o vytvoření nekuřáckého pracovního prostředí přijala společnost ŠKODA AUTO v úzké součinnosti se svým sociálním partnerem Odbory KOVO. První opatření pro konkrétní realizaci tohoto plánu již byla přijata. Například v indických výrobních závodech v Púně a Aurangábádu je kouření již minulostí.

Škoda Auto také připomněla, že již delší dobu podporuje zaměstnance, kteří chtějí přestat kouřit, a to různými nabídkami v rámci programu Na plicích záleží. Jde například o náhradní nikotinovou terapii a odborné poradenství pro zaměstnance. Škoda Auto hradí náklady na tyto iniciativy společně se zdravotními pojišťovnami, například se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This