Škoda KUSHAQ. Automobilka zahajuje na indickém subkontinentu novou éru

 Škoda KUSHAQ. Automobilka zahajuje na indickém subkontinentu novou éru

Foto: Škoda Auto

První sériový model v rámci projektu India 2.0, za který je Škoda Auto na indickém subkontinentu zodpovědná, se jmenuje Kushaq.

Světová premiéra nového modelu proběhne v březnu 2021. S novým modelem zahajuje automobilka na indickém subkontinentu novou éru. Česká automobilka je tam v rámci projektu India 2.0 zodpovědná za všechny aktivity koncernu Volkswagen.

Projekt India 2.0 zahrnuje modelovou ofenzívu celkem čtyř nových kompaktních vozů značek Škoda Auto a Volkswagen, kterou zahajuje právě model Kushaq.

Jak vznikl název Kushaq a co znamená?

Jméno tohoto kompaktního SUV pochází z několik tisíciletí starého indického jazyka sanskrt. V této ještě dnes užívané „řeči bohů“, označuje „Kushak“ krále nebo vládce, což se podle automobilky k sebevědomému a sílu vyzařujícímu novému modelu Škoda Kushaq skvěle hodí.

Psaná forma, začínající písmenem „K“ a končící písmenem „Q“, je pokračováním zavedeného názvosloví používaného pro celosvětově úspěšné modely značky Škoda Auto kategorie SUV, modely Kodiaq, Karoq a Kamiq.

Nové SUV má v sobě spojovat přednosti typické pro vozy značky Škoda Auto, jako je výrazný design, maximální komfort a bezpečnost.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This