Soud bude řešit vraždu nevidomého v Mladé Boleslavi

 Soud bude řešit vraždu nevidomého v Mladé Boleslavi

Foto: Ilustrační / mladaboleslav.cz

Devětatřicetiletý Leoš Kubát čelí obžalobě z vraždy nevidomého muže, který utonul po shození z mostu do rozvodněné řeky. Krajský soud v Praze kauzu projedná 21. prosince, sdělil mluvčí soudu Jiří Wažik. O zločinu informovala v květnu středočeská policie. Za vraždu hrozí deset až 18 let vězení.

Reklama

Pátrání po padesátiletém nevidomém z ubytovny v mladoboleslavských Čejetičkách vyhlásila policie 15. března. O měsíc později ho našla utonulého v řece Jizeře v obci Vinec na Mladoboleslavsku. Zároveň získala důkazy o tom, že muž nespadl do řeky sám ani nešťastnou náhodou.

Obžaloba tvrdí, že Kubát nevidomého muže napadl letos 11. března před sedmou hodinou večerní na mostě v Nádražní ulici v Mladé Boleslavi. Věděl, že má problémy se zrakem, protože muž se pohyboval se slepeckou holí. Tělem ho přitiskl k zábradlí a po zápasu, který trval zhruba minutu, ho přes zábranu převalil. Napadený muž se sice dokázal zachytit za vnější konstrukci, po několika vteřinách se ale neudržel a z výšky přibližně čtyř metrů spadl do řeky.

Průtok Jizery byl v té době nejméně dvojnásobný oproti stavu obvyklému v daném období a přibližně čtyřnásobný oproti průměrnému stavu. Voda měla teplotu pěti stupňů Celsia.

Středočeský krajský soud předvolal ke čtvrtečnímu hlavnímu líčení pět znalců a čtyři svědky. Obžalovaný muž čeká na soudní proces ve vazbě.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This