Start Driving: Škoda Auto se zapojila do projektu vzdělávání mladých řidičů

 Start Driving: Škoda Auto se zapojila do projektu vzdělávání mladých řidičů

Škoda Auto se zapojila do projektu Start Driving. Cílem projektu je zdokonalit výcvik začínajících řidičů, kteří dle statistik nehodovosti představují nejrizikovější skupinu. Projekt organizuje Asociace autoškol v ČR ve spolupráci s Asociací center bezpečných jízd.

Jako automobilka považujeme bezpečnost silničního provozu za mimořádně důležitou. Proto se ve společnosti ŠKODA AUTO tímto tématem každý den intenzivně zabýváme. Zároveň je včasné a cílené další vzdělávání začínajících řidičů klíčem k zodpovědnému chování na silnici a bezpečnému zvládnutí automobilu,“ uvedla Maren Gräf, členka představenstva Škoda Auto za oblast řízení lidských zdrojů.

Bezplatné kurzy nejen pro začínající řidiče

V rámci projektu odborníci připravili bezplatné celodenní kurzy bezpečné jízdy, které prohlubují znalosti nad rámec učiva běžných autoškol. Kurzy zahrnují praktické ukázky v centrech bezpečné jízdy, následné jízdy v provozu a dopravně-psychologické semináře. Mladí řidiči si bez obav vyzkouší chování vozu v mezních situacích a natrénují správnou reakci. Zásadní jsou ovšem také instrukce, jak se do krajní situace vůbec nedostat.

Cílovou skupinou jsou čerství držitelé řidičského průkazu ve věku 18 až 24 let, pro letošek však organizátoři zpřístupnili lekce také rodičům mladých řidičů, učitelům z autoškol a zkušebním komisařům, protože mají na rozvoj začátečníků zásadní vliv.

Kurzy jsou přístupné zdarma a konají v 8 různých lokalitách po celé republice: v Mostě, Sosnové, Příbrami, Hradci Králové, Jihlavě, Vysokém Mýtě, Ostravě a Třinci. Zájemci se mohou přihlásit na stránkách projektu www.startdriving.cz.

Mezi školiteli jsou mimo jiné policisté, psychologové, hasiči, ale i zástupci odborných oblastí Škoda Auto. Automobilka poskytuje vedle školitelů i pomůcky jako například vozy v řezu, na nichž lze názorně ilustrovat přínos moderních bezpečnostních zařízení, a taktéž informační materiály.

Inspirací nám byl moderní systém používaný v Rakousku, kde po jeho zavedení došlo k významnému snížení závažných nehod začínajících řidičů,“ vysvětluje Aleš Horčička předseda Asociace autoškol ČR a koordinátor projektu. Projekt je financován z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Škoda Auto a podpora dopravní bezpečnosti

Podpora dopravní bezpečnosti patří mezi hlavní oblasti společenské odpovědnosti společnosti Škoda Auto. Základem tohoto přístupu je návrh vozů splňujících nejpřísnější požadavky aktivní a pasivní bezpečnosti, které opakovaně potvrzují nezávislé testy. Před nedávnem obdržel v nárazových testech organizace Euro NCAP nejlepšího možného hodnocení 5 hvězd elektromobil Škoda Enyaq iV.

Součástí aktivit společenské odpovědnosti v této oblasti je také široká podpora dopravní bezpečnosti a prevence, jako je akce Bezpečný pátek, který informuje děti i dospělé, jak se správně chovat v silničním provozu, výukový projekt ŠKODA hrou anebo řada grantových programů zaměřená na zvýšení bezpečnosti na silnicích.

Automobilka také disponuje vlastním týmem výzkumu dopravní bezpečnosti, který během posledních třinácti let analyzoval již více než 1400 reálných dopravních nehod, a podílí se ve spolupráci s Asociací autoškol na vzdělávání učitelů autoškol v České republice. Poznatky z dopravních nehod pomáhají při vývoji prvků aktivní i pasivní bezpečnosti ve vozech Škoda.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This