Stavbaři o víkendu usadí nosník lávky přes Jizeru mezi M. Hradištěm a Klášterem

 Stavbaři o víkendu usadí nosník lávky přes Jizeru mezi M. Hradištěm a Klášterem

foto: mnhradiste.cz

Stavbaři v neděli usadí 47 metrů dlouhý nosník lávky přes Jizeru, která spojí Mnichovo Hradiště s obcí Klášter Hradiště nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Příjezd tahače s hlavním nosníkem může v sobotu krátkodobě zkomplikovat dopravu v Mnichově Hradišti. Lávka by měla pěším a cyklistům začít sloužit na podzim, informoval ČTK za město Martin Weiss.

Reklama

Nosník mají do města přivézt v sobotu odpoledne. „Rozměrná zásilka pojede z pražského areálu společnosti Hanyš –⁠ Jeřábnické práce po dálnici D10, na místo určení, k Jizeře, se dostane po obchvatu města,“ uvedl Weiss. Při průjezdu kruhového objezdu u čerpací stanice KM Prona se musí nosník zvednout nad úroveň křižovatky. Řidiči proto musí na místě počítat s krátkodobým dopravním omezením.

foto: mnhradiste.cz

S usazováním nosníku se má začít v neděli po poledni. „Konkrétní čas však může ovlivnit počasí i další okolnosti. Jeřáb s vysokou nosností bude stát na staveništi na straně u Kofoly. Případným zájemcům, kteří by netradiční podívanou rádi viděli, lze doporučit sledování z klášterského břehu,“ uvedl Weiss.

Upozornil, že na staveniště bude kvůli zajištění bezpečnosti zakázaný vstup. „Po umístění nosníku bude stavba pokračovat betonováním vlastního tělesa lávky, pokračovat bude rovněž příprava navazující cyklostezky na klášterské straně,“ doplnil Weiss.

Lávku budují od letošního jara společně Mnichovo Hradiště a Klášter Hradiště nad Jizerou. Stavba vyjde na 21 milionů korun, téměř 12 milionů korun na ni získaly obce z darů a dotací.

Přemostění se staví na místě, kde řeku od druhé poloviny 19. století do 90. let 20. století přemosťovaly různé mosty, naposledy provizorní. Pro překonání Jizery dnes musí cyklisté a pěší používat frekventované silniční mosty. Na straně Mnichova Hradiště naváže nová lávka na Černou silnici, na druhé straně bude pokračovat cyklostezkou a dále po silnici.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This