Strážníci i policisté v Mladé Boleslavi zasahovali proti agresivním fanouškům Komety Brno

 Strážníci i policisté v Mladé Boleslavi zasahovali proti agresivním fanouškům Komety Brno

Foto: Městská policie

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 9. kole extraligy Kometu Brno 3:2 a vyhráli doma pátý ze šesti zápasů v sezoně. Nedělní zápas ale doprovázely výtržnosti, které zaměstnaly strážníky i policii. Fanoušci Komety Brno v několika případech napadali domácí fanoušky.

Reklama

Městská policie řešila v průběhu hokejového utkání opakované narušování veřejného pořádku ze strany fanoušků HC Kometa Brno. Přes 30 fanoušků posilněných alkoholem se přesouvalo po třídě T. G. Masaryka a u Rybničné ulice jeden z nich napadl pěstmi mladoboleslavského fanouška, kterému následně odcizil šálu. V rukou strážníků skončil i další brněnský fanoušek, který o několik desítek metrů dále fyzicky napadl jiného mladoboleslavského fanouška.

S ohledem na agresivitu fanoušků strážníci požádali policii o posílení dohledu nad veřejným pořádkem během hokejového utkání, která ke stadionu následně vyslala dvě pořádkové jednotky.

Brněnští fanoušci nadále pokračovali v provokacích a napadání domácích zejména během přestávek. „Strážníci museli fanoušky průběžně oddělovat a v jednom případě přistoupili k udělení pokuty brněnskému fanouškovi, který se pokoušel opakovaně napadat Boleslaváky. Po ukončení hokejového zápasu pak strážníci doprovodili fanoušky k jejich dopravním prostředkům a Policie ČR pak doprovodila i brněnský autobus za hranice města,“ dodal Kypta.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This