Strážníci v noci zastavili dva cizince. Jeden řídil opilý a druhý bez řidičáku

 Strážníci v noci zastavili dva cizince. Jeden řídil opilý a druhý bez řidičáku

Foto: Městská policie MB

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

V neděli 13. prosince kolem 22. hodiny zastavila hlídka strážníků na náměstí Republiky vůz značky Citroën, jehož jízda se hlídce zdála podezřelá.

Řidič ukrajinské národnosti ani spolujezdec neměli zapnuté bezpečnostní pásy. Zároveň byl z řidiče cítit alkohol.Po provedení orientační dechové zkoušky přístrojem Dräger byla muži naměřena hodnota alkoholu v dechu 1.44 promile. Při druhé orientační dechové zkoušce byla muži naměřena hodnota alkoholu v dechu 1,48 promile,” uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta. Celý případ si následně převzala Policie ČR.

Druhého řidiče, který porušil dopravní značku “Stůj, dej přednost v jízdě”, zastavila hlídka kolem půl druhé ráno u křižovatky ulic Havlíčkova a Jana Palacha.

Řidič, který byl stejně jako v předchozím případě ukrajinské národnosti, u sebe neměl řidičský průkaz.

Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která po příjezdu na místo zjistila, že řidič má řidičský průkaz zadržen a nesmí řídit motorové vozidlo. Po tomto zjištění strážníci muži sdělili podezření ze spáchání přestupku, kdy porušil DZ P 6 „Stůj, dej přednost v jízdě“ a nezastavil vozidlo a dále za řízení motorového vozidla řidičem, kterému byl zadržen řidičský průkaz. Celá věc byla následně předána k dořešení ke Správnímu odboru Magistrátu města Mladá Boleslav,” dodal Kypta.

Foto: Městská policie MB, Jana Palacha

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This