Středočeský kraj i města, včetně Mladé Boleslavi, pomohou obcím zasaženým tornádem

 Středočeský kraj i města, včetně Mladé Boleslavi, pomohou obcím zasaženým tornádem

ilustrační obrázek, zdroj: canva.com

Středočeský kraj a řada středočeských měst finančně pomůže obcím na jižní Moravě, které ve čtvrtek večer zasáhlo tornádo. Hejtmanství přispěje částkou jeden milion korun, pomoc obcím zasaženým přírodní katastrofou musí v pondělí schválit zastupitelé, uvedla na svém facebookovém profilu hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Na pomoc zasaženým oblastem dnes vyjel z Říčan u Prahy odřad středočeských hasičů, zaměřený na likvidační práce. Ve výbavě má elektrocentrály, nafukovací stan, nakladače a další techniku. Podle Peckové jde o 33 příslušníků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a pět dobrovolných hasičů z Petrovic a Kojetína, kteří jsou vyškoleni na ochranu obyvatelstva. Po pěti dnech budou případně vystřídáni.

Kraj podle hejtmanky neplánuje zřízení dalšího účtu, kam by mohla pomoc posílat veřejnost. „Soukromé dárce prosíme o příspěvek na již zřízené transparentní účty. Je jich už několik. A já budu nesmírně hrdá hejtmanka, že právě Středočeši takto pomáhají,“ uvedla Pecková.

Pomoci se chystají i středočeská města, jako Kolín, Úvaly, Beroun atd.

Zasaženým obcím pomáhá také Mladá Boleslav. „Aktuálně město Mladá Boleslav poskytlo moravským obcím velkokapacitní elektrocentrálu, která pomůže s odstraňováním škod a bude tam k dispozici po celou dobu. Už dnes ráno ji od města převzali hasiči a vyrazili s ní do postižené oblasti,“ řekla ČTK mluvčí magistrátu Šárka Charousková.
O případné finanční pomoci budou v pondělí jednat zastupitelé.
zdroj: ČTK

Letadlo 560x100

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This