Talentovaný Bulhar kreslí historické Škodovky. Nyní slaví další úspěch

 Talentovaný Bulhar kreslí historické Škodovky. Nyní slaví další úspěch
PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Stefan Ivanov je talentovaný muž z malého bulharského města, o kterém jsme na našich stránkách již dříve informovali. Jeho životní příběh je totiž do jisté míry spjat s Mladou Boleslaví a hlavně se Škoda Auto.

Stefan věnuje svůj volný čas i talent historickým vozům Škoda Auto. Už více jak 13 let maluje jejich skici.

Se svým příběhem oslovil Stefan naší redakci v březnu 2019. V říjnu téhož roku se veřejnosti pochlubil s vydáním první knihy o historii automobilky Škoda. Kniha se věnuje období, kdy ještě automobilka nesla název Laurin & Klement.

Stefanův příběh, který vyústil až vydáním knihy přitom neměl šťastný začátek. „Po dopravní nehodě jsem byl 14 dní v kómatu a po probuzení jsem se pomalu a těžce uzdravoval. Jedna z mála věcí, kterou jsem po nehodě mohl dělat, bylo malování. Od té doby vytvářím ve svém volném čase skici každý den a za tu dobu jich mám již okolo dvou tisíc,“ uvedl pro web Mladaboleslav.cz Stefan Ivanov.

V těchto dnech slaví Stefan další úspěch. Na konci října 2020 otevřel ve svém rodném městě svou první výstavu, konkrétně v místní hotelové restauraci. Výstava probíhá za podpory majitele restaurace a Škoda Bulgaria a je také součástí oslav 125 let od založení mladoboleslavské automobilky.

Příběh Stefana Ivanova:

“Jmenuji se Stefan Ivanov, je mi 32 let a pocházím z Bulharska. V současnosti pracuji ve svém domovském městě Dryanovo v místním sport centru. Zabývám se historií Škoda Auto a už více jak 13 let maluji skici historických vozů Škoda (Laurin a Klement).

Všechno začalo v roce 2005, kdy jsem měl nehodu na motocyklu, při které jsem utrpěl poranění hlavy a páteře. Po nehodě jsem byl 14 dní v kómatu a po probuzení jsem se pomalu a těžce uzdravoval. Jedna z mála věcí, kterou jsem po nehodě mohl dělat, bylo malování.

Od té doby vytvářím ve svém volném čase skici každý den a za tu dobu jich mám již okolo dvou tisíc. V roce 2009 jsem se svým tátou také navštívil Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi.

Také vlastním několik škodovek včetně Škody 120 GLS z roku 1982, se kterou vyjíždím jen při speciálních příležitostech a na přehlídky. Denně jezdím se Škodou Favorit z roku 1994. Měl jsem také Škodu 1000 z roku 1967, která se teď nachází ve Varna Retro Museum. (Muzeum ve Varně, Bulharsko)

Skici se množily a tak jsem dostal nápad publikovat knihu o historii Škoda Auto ztvárněnou skicami. Mám také facebookovou stránku, kde můžete vidět mou práci.”

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This