V Klaudiánově nemocnici chybí personál. Lůžek má zatím dostatek

 V Klaudiánově nemocnici chybí personál. Lůžek má zatím dostatek

Mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice má ke dnešku 38 pacientů s covidem-19. Většina pacientů má mírnější průběh, na ARO leží čtyři pacienti.

Problémy s nedostatkem lůžek tedy nemáme,“ řekla mluvčí nemocnice Hana Kopalová. Nemocnici v Mladé Boleslavi ale trápí nedostatek personálu. K dnešnímu ránu má nemocnice 104 zdravotnických zaměstnanců s covidem, dalších 18 nakažených je na technicko-hospodářském úseku. „V tuto chvíli proto řešíme efektivní přesuny personálu v rámci nemocnice, například z některých ambulancí,“ řekla Kopalová.

Personál posílili studenti

Od minulé středy v nemocnici působí 19 studentů čtvrtých ročníků střední a vyšší zdravotnické školy v Mladé Boleslavi. „Tito studenti posílili lůžková oddělení interny, chirurgie, neurologie, plicního oddělení a oddělení následné péče,“ řekla Kopalová. V nemocnici pomáhají také tři medici, všichni jsou na ARO.

Navýšena odběrová kapacita

Od dnešního rána je také posílena odběrová kapacita v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, díky čemuž se zkrátil objednávací čas.

Zdroj: ČTK

1 Komentář

  • Dobrý den,
    nevím kde bere paní pmluvčí informace, ale k dnešnímu dni leží na oddělení ARO 8 pacientů s Covidem -19 personál je vyčerpaný a medici kteří mají sestrám pomáhat jsou nepoužitelní , jelikož nevědí jak to na oddělení chodí a kde co hledat. Zdravotních sester ubývá a pacientů přibývá. prostě dlouhodobě neudržitelný stav.Mělu by jste se Zdravotním sestrám z ARO klanět kdykoliv je potkáte, protože práce v těchto podmínkách je spíše očistec.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This