V Mladé Boleslavi byl slavnostně otevřen nový most přes Jizeru

 V Mladé Boleslavi byl slavnostně otevřen nový most přes Jizeru

Foto: Škoda Auto

Na Krásné louce v Mladé Boleslavi byl dnes slavnostně otevřen most přes Jizeru, který výrazně usnadní cestu pěším a cyklistům mezi Mladou Boleslaví a pravým břehem řeky, kde se nachází i vývojové a konstrukční centrum Škoda Auto a pokračují zde také komunikace k blízkým obcím. Spojnice poslouží i k napojení na cyklotrasu Greenway Jizera.

Reklama

Za myšlenkou vybudování mostu pro pěší a cyklisty stojí Nadační fond Škoda Auto. Stavba nového mostu se stala jedním z prvních projektů, o nějž projevili zájem občané v průzkumu veřejného mínění. Fond tak zahájil projekční přípravy, ujal se jejich koordinace a uhradil více než třetinu celkových nákladů na stavbu.

Most navrhl architekt Josef Pleskot, který zvolil tvar i konstrukci korespondující se stávajícím železničním mostem a tím zůstal i do budoucna uchován odkaz této klasické dopravní architektury. Délka přemostění řeky Jizery činí 196 metrů včetně předpolí, celá stavba je citlivě zasazena do stávající krajiny, navazuje na místní architekturu.

Foto: Škoda Auto

V plánu je i další revitalizace okolí, jejíž součástí se stane tzv. Nábřežní park sahající až k soutoku s říčkou Klenicí a tvořící bezpečnostní zónu pro okolní zástavbu v případě záplav.

Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, dodává: „Tento most je dalším skvělým příkladem dlouhodobě úzké spolupráce mezi společností Škoda Auto, městem Mladá Boleslav a Evropskými fondy. Škoda Auto jako zodpovědná firma společně s naším sociálním partnerem Odbory KOVO přijímá další opatření k udržitelnému rozvoji regionů v oblasti našich závodů.“

Na projekt přispěl Nadační fond Škoda Auto částkou 26 milionů korun, další výdaje z celkových téměř 74,5 milionu Kč pokryly dotace z Evropské unie a prostředky města Mladá Boleslav. Realizaci výstavby mostu podporovaly také Odbory KOVO MB.

Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci vedení města, Škody Auto, Středočeského kraje, poskytovatel dotace z evropských fondů a další hosté. Foto: mladaboleslav.cz

Na začátku dubna byla díky aktivitě Nadačního fondu Škoda Auto také slavnostně zahájena
výstavba lávky u Mnichova Hradiště přes dálnici D10 směrem k Českému ráji. Lávka pro pěší
i cyklisty vznikne v historické stopě Husovy aleje a její dokončení je naplánováno na závěr
letošního roku.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This