V Mladé Boleslavi na Radouči se otevřela nová pumptracková dráha

 V Mladé Boleslavi na Radouči se otevřela nová pumptracková dráha

Nová pumptracková dráha na Radouči / Foto: mladaboleslav.cz

V Mladé Boleslavi na Radouči v sobotu slavnostně otevřeli novou pumptrackovou dráhu, jde o první část areálu v bývalé betonárce Radouč. Město ho začalo budovat v únoru, počítá například ještě s venkovní posilovnou, skateparkem a minizoo. Celkově jde o investici zhruba za 50 milionů korun. Pumptrackovou dráhu postavila společnost Velosolutions.

Reklama

Na umělou dráhu tvořenou klopenými zatáčkami a boulemi mohou cyklisté na horských i běžných kolech. Další práce a stavby v areálu podle mluvčí města Šárky Charouskové v rozpočtu pro letošní rok nejsou. „Pokud vše půjde podle současných představ, další etapa bude skatepark a ten by se měl začít dělat příští rok,“ uvedla. Skatepark bude mít částečně zastřešenou dětskou část, k dispozici budou i dětská hřiště, šatny a občerstvení. Pro zoo město pracuje na projektové dokumentaci, mohla by se začít budovat příští rok.

Foto: mladaboleslav.cz
Foto: mladaboleslav.cz

Areál bývalé betonárky v severní části města má rozlohu zhruba čtyři kilometry čtvereční. Město z něj chce vybudovat oblast se sportovní a odpočinkovou zónou s návazností na rekreační využití přírodní památky Radouč.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This