V Mladé Boleslavi někdo úmyslně navrtal stromy. Budou muset být pokáceny

 V Mladé Boleslavi někdo úmyslně navrtal stromy. Budou muset být pokáceny

Foto: mb-net.cz

Ve městě dochází k poškozování zeleně

Nejprve došlo k poškození vzrostlého platanu na Staroměstském náměstí, který bude muset být zřejmě nahrazen novým stromem. Událost je v šetření policie.

Podle pracovníků Compagu k poškození stromu došlo minulý pátek zřejmě krátce po sedmé hodině ráno a výsledkem byla zcela vylomená větev a hluboká rána v centrální části kmene,” uvedl tiskový pracovník magistrátu Mladé Boleslavi Pavel Šubrt.

Neznámý pachatel navrtal stromy

U Jičínské ulice uschly čtyři vzrostlé katalpy. Pracovníci Compagu a magistrátu na místě zjistili, že na vině je úmyslné poškození.

S hrůzou objevili, že neznámý pachatel navrtal zřejmě vrtačkou na více místech kmeny těchto stromů a zřejmě do nich nasypal i nějaký herbicid. Odborníci na zeleň z Compagu i magistrátu považují tento případ za bezcitné vandalství, které ničí životní prostředí ve městě a výsledky dlouholeté péče o tyto dřeviny,” uvedl Šubrt.

Uschlé stromy bude nutné pokácet a vysadit stromy nové.

Zeleň zakryje nevzhlednou betonovou zeď

Například v Laurinově ulici byl podél betonové zdi u Měšťáků vysázen přísavník tříprstý, který by mohl za dva až tři roky nevzhlednou betonovou zeď zcela zakrýt.

Město zároveň vzkazuje občanům, že mohou přijít s nápady, v jakých lokalitách je potřeba tímto způsobem „ozelenit“ nevzhledné zdi a informovat o nich komisi životního prostředí.

Trochu jiný problém se zelení je v opravené části Palackého ulice (mezi ulicemi B. Němcové a Husova), kde v podstatě zeleň zcela chybí. Bohužel zde výsadbu větších dřevin znemožňují četné podzemní sítě. Proto bude alespoň na třech místech doplněna menší výsadba keřů a rostlin,” dodal Šubrt.

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This