V Mladé Boleslavi otevřela nová komunitní kavárna Nezávislý život

 V Mladé Boleslavi otevřela nová komunitní kavárna Nezávislý život

Na rohu Štefánikovy a Žižkovy ulice můžete nyní navštívit tak trochu jinou kavárnu. Kavárna s komunitním centrem, nese název Nezávislý život a jedná se o projekt pro lidi se zdravotním či mentálním postižením. Slavnostní otevření se uskutečnilo na konci června.

Provozovatelé kavárny spolupracují s Centrem 83 i s Focusem, kde se starají o klienty s nejrůznějšími hendikepy. Díky tomuto projektu nabízí klientům šanci vyzkoušet si, jaké to je být zaměstnaný. 

Foto: FB Nezávislý život

Klienti, kteří jsou zde zaměstnáni, si podle provozovatelky Nezávislého života Jany Holíkové, práci opravdu zamilovali, těší se do ní a žijí tím, což je na atmosféře unikátního podniku skutečně znát.V jedné směně máme vždy dva jako obsluhu a čtyři v kuchyni. Dáváme přednost zkráceným úvazkům, aby se tu skutečně prostřídalo co nejvíc klientů, a zároveň aby to pro ně nebylo tak náročné,” vysvětlila.

Foto: FB Nezávislý život
Foto: FB Nezávislý život

Kavárna a bistro Nezávislý život funguje nejen jako chráněné pracoviště, ale také jako komunitní centrum, nabízí nejrůznější volnočasové aktivity, kroužky, rehabilitační pobyty a podobně.

1 Komentář

  • Úžasné, krásne… ♥️

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This