V Mladé Boleslavi pomalu, ale jistě ožívá prostor Pluhárny

 V Mladé Boleslavi pomalu, ale jistě ožívá prostor Pluhárny

Pluhárna v Mladé Boleslavi zahájila zkušební provoz

Netradiční prostor bývalé tovární haly za Střední průmyslovou školou se má stát novým místem pro pořádání kulturních akcí.

Jednou z prvních vlaštovek byla v minulém roce akce Mini Maker Faire – festival kutilů a vynálezců. Tento týden se v Pluhárně konaly rovnou dvě akce – PubQuiz a koncert Xaviera Baumaxy.

PubQuizu se zúčastnilo celkem 14 týmů. Zahrát si přišli nováčci, ale i zkušené týmy, které pravidelně soutěží v několika podnicích ve městě.

Pluhárna Mladá Boleslav
Foto: Pubquiz.cz

Celá řada dalších akcí se chystá během léta.

Opravu objektu zajišťuje Nadační fond Škoda Auto

Město s pomocí Nadačního fondu Škoda Auto postupně zajišťuje opravu tohoto objektu. Provoz Pluhárny pak bude zajišťovat Netradiční spolek.

Je to místo, kde se vyráběly a montovaly pluhy Excelsior. Je to velká součást historie Laurin a Klement, zachránilo to firmě výrobní program po první světové válce a stali se tím hodně slavnými i na celém světě. Nyní otevíráme objekt veřejnosti, protože se ho podařilo opravit a dát do stavu, který by zajistil využívání alespoň v letním období a umožnil zajímavé akce, řekl zástupce Nadačního fondu Škoda Auto Petr Hrdlička.

Uvažuje se o provozu i v zimních měsících

V Pluhárně se například musela opravit střecha, vyměnit okna a zajistit sociální zázemí. Při pořádání akcí je k dispozici bar s občerstvením. Uvažuje se také o provozu i v zimních měsících.

Objekt by se měl postupně dávat dál dohromady a uvažujeme i o úpravách, které by umožnily provoz v zimních měsících,“ doplnil Hrdlička.

Ve hře je i varianta využití vedlejší budovy

U nás v Boleslavi dlouhodobě chybí takový prostor pro alternativní scénu. Letos nás zdržela pandemie, ale nyní se snažíme dát dohromady na léto kulturní program. Vyzkoušíme si to a v příštím roce uvidíme, zda budeme pracovat s touto budovou nebo s budovou vedle, kde dlouhodobě jednáme s krajem, aby nám ji převedl. Potom by se celý tento prostor mohl komunitně využít, nejenom na kulturní akce, ale i třeba pro různé spolky, které se nemají kde scházet,řekl náměstek primátora Jiří Bouška.

Aktuální informace o dění v Pluhárně můžete sledovat na FB – Pluhárna

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This