Ve Škoda Auto jsou dva nové případy nákazy koronavirem

 Ve Škoda Auto jsou dva nové případy nákazy koronavirem

V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto se ve středu 6. května objevily dva případy nákazy koronavirem, konkrétně v hale M17 a M2.
Zaměstnanci závod opustili a byli umístěni do karantény. Karanténa po dobu 14 dnů byla nařízena také zaměstnancům, kteří s nakaženými přišli do styku.

Firma pracoviště obou zaměstnanců vydezinfikovala, dezinfekcí prošly i společné prostory jako závodní jídelna či sociální zařízení, které infikovaní pracovníci využívali, řekl vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.
„Výroba byla obnovena po dezinfekčním zásahu za doprovodu dodržování přísných hygienických pravidel, která máme pro toto období standardně nasazena plošně,“ uvedl Kotera. Dodal, že ani jeden z nakažených nebyl z ubytovny, takže tam nebyla přijata žádná mimořádná opatření.
________________________________________________
Automobilka Škoda Auto byla kvůli pandemii koronaviru téměř šest týdnů zavřená. Zpět na pracoviště se zaměstnanci vrátili v pondělí 27. dubna v 6:00. Případy nákazy se ve firmě objevily už před odstávkou.
Návrat zaměstnanců k výrobním linkám doprovází více než 80 hygienických opatření.

Automobilka zaměstnancům poskytuje roušky, pracoviště se pravidelně dezinfikují. Kromě povinnosti nosit roušku mají zaměstnanci čas navíc na čištění nářadí, telefonů, klávesnic, materiálů a povrchů.
Kvůli dodržování hygienických opatření se změnil i provoz na branách a recepcích, upravené jsou i jídelny.


Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This