Ve stanu pro bezdomovce v Mladé Boleslavi poskytli za týden téměř 150 noclehů

 Ve stanu pro bezdomovce v Mladé Boleslavi poskytli za týden téměř 150 noclehů

V Mladé Boleslavi ve vyhřívaném stanu od pondělí 12. prosince poskytli bezdomovcům téměř 150 noclehů. Město otevírá stan v Poplužní ulici lidem bez domova na mrazivé noci, letos je v provozu právě od 12. prosince. Stan je každou noc téměř plný, informovala dnes na webu mluvčí města Šárka Charousková. Na pátek chystá bezdomovcům v Mladé Boleslavi středisko Naděje tradiční vánoční oběd.

Reklama

„Mezi aktuálními uživateli převažují muži, obvykle zde ale přespává i jedna či dvě ženy. Zhruba polovinu lidí, kteří se sem uchylují před mrazy, tvoří cizinci, především Poláci a Slováci,“ uvedla Charousková. Bývalý vojenský stan s místem pro 16 lidí má odlehčit náporu na noclehárnu Naděje ve Štyrsově ulici. Nocleh ve stanu je zdarma, otvírá se večer a ráno ho lidé musí opustit. „Kromě noclehu zde mají k dispozici samozřejmě mobilní toaletu, dostanou i horký čaj a sušenku,“ doplnila mluvčí.

Plná je v zimě i noclehárna Naděje, která nabízí lidem bez domova přístřeší celoročně. Na pátek chystá Naděje pro mladoboleslavské bezdomovce tradiční vánoční oběd.

„Obvykle se účastní kolem 50 lidí, přijde také kazatel a dostanou praktický dárek, kde budou třeba teplé ponožky,“ řekl ČTK vedoucí pobočky Naděje v Mladé Boleslavi Tadeáš Hrabovský. Dárky pro lidi bez domova koupili ze sbírky, kterou ve městě uspořádalo několik církví.

Reklama

Městští strážníci provádějí ve večerních hodinách kontrolu vyhřívaného stanu. Například včera (19.12.) zde hlídka celkem zjistila 19 osob, z toho 18 mužů a 1 ženu. Dle totožnosti bylo zjištěno 9 osob české národnosti z toho 1 žena, dále 4 muži polské národnosti, 5 mužů slovenské národnosti a 1 muž ukrajinské národnosti. Hlídka na místě provedla kontrolu, zda někdo z uvedených osob neprochází v pátrání Policie ČR, což se nepotvrdilo.

Také hlídka všem přítomným, nabídla možnost odjezdu do místa svého bydliště. Nikdo z uvedených neměl zájem o tuto možnost.

Ve městě se zhruba 45.000 obyvateli je podle odhadů několik set lidí bez domova.

zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This