Volkswagen obnovil provoz ve své největší továrně ve Wolfsburgu

 Volkswagen obnovil provoz ve své největší továrně ve Wolfsburgu

Foto: Volkswagen AG

Německá automobilka Volkswagen 27. dubna po odstávce kvůli koronaviru obnovila v omezeném režimu výrobu ve svém největším závodě v dolnosaském Wolfsburgu.
Chce, aby si zaměstnanci nejprve zvykli na nová hygienická opatření zavedená kvůli pandemii.
Výrobu po pěti týdnech odstávky včera začala spouštět i polská divize Volkswagen Poznan.
V omezeném provozu v České republice obnovila výrobu ve všech třech svých závodech také Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen.

Ve Wolfsburgu 27. dubna ráno začalo pracovat kolem 8000 zaměstnanců. Výrobní kapacita se tento týden bude pohybovat kolem deseti až 15 procent, v následujících týdnech by měla dosáhnout 40 procent úrovně před koronavirovou krizí, řekl agentuře Reuters člen představenstva značky VW Andreas Tostmann.

Zavedená opatření

Volkswagen přepracoval své výrobní postupy, do nichž zahrnul dodatečnou hygienu. Zaměstnanci si mají měřit teplotu a oblékat se do kombinéz doma, aby se předešlo hromadění lidí v závodních šatnách.
Na podlaze přibyly značky, jež mají pracovníkům pomoci zachovávat nařízený odstup 1,5 metru. Zaměstnanci továrny mají k dispozici více času, aby si mohli dezinfikovat pracovní nástroje a povrchy, informovala automobilka.

Koncern už na začátku dubna obnovil výrobu v závodech na součástky do aut v německých městech Braunschweig, Kassel, Salzgitter a Hannover. Výroba aut se obnovila 20. dubna v továrnách v německém městě Cvikov (Zwickau) a v Bratislavě, v německé Saské Kamenici (Chemnitz) pak o tři dny později.

Tento týden má Volkswagen obnovit výrobu v Portugalsku, ve Španělsku, Rusku, Jihoafrické republice a v Jižní Americe. Od 3. května se obnoví výroba v závodě v americkém městě Chattanooga.
Koncern oznámil, že v Německu otevřelo 70 procent jeho prodejců.
__________________________________________________________________
Volkswagen je podle objemu prodeje největší automobilkou na světě. Koncern má 124 továren, z toho 72 v Evropě. Škoda Auto v Česku zaměstnává téměř 34.000 lidí.
Skupina vlastní celkem 12 značek. Vedle mladoboleslavské Škody mezi ně patří značky osobních aut Volkswagen, Audi, Seat, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a také užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.


Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This